9 darab

Atlétika →

Venyercsán Bence 44. helyen végzett Rióban

2016. augusztus 20.

Volt diákunk, Venyercsán Bence sikerrel szerepelt az Olimpián, Rióban. 50 km-es gyaloglásban – három magyar közül egyedüliként – a 44. helyen ért célba.

Atlétika →

Budapesti Középiskolás Atlétika Kupa – Api a III. helyen

2015. október 20.

A tanév első sportrendezvénye a heves esőzés miatt sajnálatos módon elmaradt, de a program részét képező Budapesti Középiskolás Atlétika Kupát később megrendezték.

Atlétika →

III. Balogh Tamás Emlékverseny – középiskolás fedett pályás atlétikai csapatbajnokság

2015. március 16.

A Nemzeti Tehetség Program keretén belül a Budapesti Diáksport Szövetség 2015. március 10-én rendezte meg a III. Balogh Tamás Emlékversenyt. Ez egy középiskolás fedett pályás atlétikai csapatbajnokság volt, ahol a budapesti középiskolák színe-java képviseltette magát. A lányoknál közel 20, a fiúknál 25 csapat, négy versenyszámban (60 m-es síkfutás, 4×200 m-es váltófutás, súlylökés és magasugrás/távolugrás) mérhette össze erejét.

Atlétika →

Beszámoló a Budapesti Középiskolás Atlétikai Kupáról

2014. október 13.

2014. október 10-én rendezték meg a tanév első atlétika versenyét, a Budapesti Középiskolás Atlétikai Kupát, melyen a főváros több mint 15 középiskolája vett részt. Közülük a legfiatalabbak 2000-ben, míg a legidősebbek 1995-ben született középiskolás diákok voltak, így 3 korcsoport versenyzett együtt.

Atlétika →

Több alkalommal is ifjúsági csúcsot gyalogolt

2013. június 10.

Venyercsán Bence egy több hetes külföldi edzőtáborozást követően már a szezon elején számos versenyen szerepelt remek eredménnyel és több alkalommal is országos ifjúsági csúcsot gyalogolt.

Atlétika →

Atlétáink minden versenyszámban a dobogón

2012. október 1.

Az idei tanév első megmérettetése a 7-8. osztályosok részére rendezett kerületi atlétika verseny volt. A csapat zömét a 8.C és 8.D osztályos tanulók alkották, de annak ellenére, hogy hetedikeseink csak néhány hete kerültek be iskolánkba, bátran vállalkoztak arra a feladatra, hogy az Apáczai gimnáziumot képviseljék.

Atlétika →

Gyalogló Világkupa Venyercsán Bencével

2012. június 4.

A Gyalogló Világkupát kétévente rendezik meg. A résztvevők nagy létszáma miatt ez az egyik legrangosabb gyalogló verseny a világon. Az idén rekordszámú versenyző nevezett, az összes versenyszámot tekintve 64 országból 467 gyalogló. Távok: junior női 10 km, junior férfi 10 km, felnőtt női 20 km, felnőtt férfi 20 km, felnőtt férfi 50 km.

Atlétika →

Atlétáink ismét arattak

2011. október 11.

Bár az V. kerületi önkormányzatnál nehéz állapotok uralkodnak a sportreferenst távozása miatt, mégis megrendezésre került – a kerületi testnevelők aktív és lelkes együttműködése révén – a 2011/2012-es tanév első kerületi sporteseménye, a 7-8. osztályosok (IV. korcsoport) atlétika versenye.