Sport | Atlétika

Atlétáink ismét arattak

2011. október 11. | utolsó módosítás: 2020. október 5., 13:24

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Bár az V. kerületi önkormányzatnál nehéz állapotok uralkodnak a sportreferenst távozása miatt, mégis megrendezésre került – a kerületi testnevelők aktív és lelkes együttműködése révén – a 2011/2012-es tanév első kerületi sporteseménye, a 7-8. osztályosok (IV. korcsoport) atlétika versenye.

Iskolánkat 6 leány és 6 fiú képviselte, akik 5 versenyszámban (100 m, 800 m, távolugrás, kislabda hajítás, súlylökés) mérték össze tudásukat a kerület másik 6 iskolájával.

Mivel Hegedűs Mónika tanárnő és jómagam is segédkeztünk egy-egy versenyszám helyszínén, a diákok navigálását nem volt könnyű megoldani. Ennek ellenére tanulóink hibátlanul vették az akadályokat és remekül teljesítettek, így a 9-10. évfolyam után a 7-8. osztályos lányok is elnyerték az V. kerületi bajnoki címet.

A csapat tagjai:

Vida Lívia 8.C, Emesz Csipke 8.C, Simon Sarolta 8.D, Demján Dorottya 8.D, Molnár Kata 8.D, Staudt Réka 8.E

A lányok összesen nyolc érmet szereztek, hatot egyéniben és született két egyéni összetett dobogós helyezésünk is.

Képgaléria

A fiúk mezőnye is rendkívül erős volt. Ezt mutatja, hogy Paszternák Andrásnak és Rozgonyi Bálintnak a 49 m-es kislabda hajítás eredményével nem sikerült felállni a dobogóra. Ennek ellenére a fiúk is remekeltek és 2 érmet sikerült is begyűjteniük. Végül összesítésben az V. helyen végeztek.

Rozgonyi Bálint 7.D, Dobolyi Dániel 8.D, Nguyen Viet Linh 8.D, Rab Ábris 8.D, Paszternák András 8.E, Böőr Zoltán 8.E

3. Böőr Zoltán 8.E

800 m-es futás:
3. Dobolyi Dániel 8.D

Összességében egy hosszú, de ugyanakkor remek hangulatú, a szervezés és az eredmények tekintetében is igen színvonalas versenynek lehettünk a résztvevői, ahol az apáczaisok ismét bebizonyították, hogy nem csak a tanulásban, hanem a sportban is az élen járnak.

Molnárné Illés Vanda

Legutóbbi cikkeink a rovatban

Túrák a téli szünetben

2024. január 12.

A Túrakör tagjaival a téli szünetben két hegység legmagasabb csúcsát is meghódítottuk.