Mi | Móka

Mi mondtuk IX.

2010. április 23. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Újabb rövid gyűjtés arról, mi mindent lehet az apáczaisoktól hallani. Ha Neked is vannak hasonló gyűjtéseid, küldd el nekünk!

A jóból is megárt a sok, hát még a rosszból.

Diák: –De csinálnak ilyen járványokat is, direkt, nem?
Tanár: –Jaaaj. Az újság másik felében elolvashatja, hogy János bácsi ufó-t látott.

Tanár: –Hogy hívják az országon belüli vándorlást?
Diák: –Cirkusz!

Tanár: –Hol bányásznának önök uránércet?
Diák: –Ahol van.

Tanár: –A McDoni miatt irtják ki az őserdőket.
Diák: –Együnk Burger Kingben!

Tanár: –Ha-hóó-ha-hóó-ha-hóó!
Diák: –Télapó, vagy mi?
Tanár: –Nem, az ön lesz, mire elér az érettségihez!

Ez olyan, mint hogy a magyar borok belföldön világhírűek…

[Rajzórán]
Tanárjelölt: –Az lesz a feladat, hogy ne olyanra fessétek, amilyen az eredeti!
Diák: –Az sikerülni fog!

Tanár: –Vagy máshogy ültök, vagy néhányotokat nem tudom azonosítani. Például az Annát…
Osztály: –Ő hiányzik!
Tanár: –Jó, akkor ez sokat megmagyaráz…

Veszünk három kört, most így karácsonykor le van árazva…

Ha nagyágyút használunk, szétfröccsen a veréb.

Ez a feladat abban fog különbözni az előzőtől, hogy közben ránk fognak csöngetni…

Kevés. Mint mókuspisi az erdőtűznek.

Lehet bátran mondani, majd megbeszéljük, miért nem jó.

Tanár: –0,674?
Diák: –Igen. Kereken.

Úgy minden vegyesen: kaki, szappan, szalámi…

[Óra elején jelentés]
Diák: –Változás nem történt.
Tanár: –Mihez képest?

Tanárjelölt: –Hogy ábrázolja ez a szobor Dávidot? Milyen pillanatban?
Diák: –Fürdés előtt!

Tanár: –Látod, én is majdnem elalszom a saját órámon…

[Angolórán]
Tanár: –Elég nehéz lesz a szöveg…
Diák: –Németül van?

[Diák táblát töröl, nagy por]
Tanár: –Maradj még ott, szívd fel a nagyját.

Tanár: –Dani akkorát ásított, hogy a fél füle is benne volt a szájában.

Tanár: –A valóság az… [kicsöngetnek] Hát akkor következő órán, addig tessék izgulni!

Tanár: –Például eddig meg eddig nem kellett levegőadót fizetni, és most i.e. 103-tól kezdve aki levegőt vett, az fizessen visszamenőleg.
Diák: –Miii?
Tanár: –Figyeljenek, ez még nem biztos…

[Diák felel]
Tanár: –Szereted a karikatúrákat?
Diák: –Hát, mostantól nem…

Tanár: –Az olyan feladat, hogy még pénzért se számolnám végig, olyan undorító.

[Diák kérdésére válaszolva]
Tanár: –Hadd ne mondjam el. Már elmondtam másfélszer óra elején, ezek szerint nem figyelt. De annyira nem fontos, soha nem fogjuk használni.

[Fizikaórán számolási feladat]
Diák: –De hát mi ezt Antal tanár úrral nem így tanultuk, hanem úgy, hogy itt ilyen plusz-mínusznak kellene lennie.
Tanár: –Gratulálok! Akkor számold ki, mi van akkor, ha az autónak negatív a tömege!

Tanár: –Semmi, semmi, nem mondtam, hogy rossz! Csak mondtam, hogy jó!

Tanár: –Sáska, szöcske, tücske… elnézést, tücsök.












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Tanulmányi ösztöndíj

2026. június 11.

Az Apáczai Gimnázium Jubileumi Alapítvány kuratóriuma pályázatot ír ki tanulmányi ösztöndíjra azon tanulók számára, akik a 2025/2026. tanévben a gimnázium diákjai voltak.

Nyelvtanulás és élmények Karintiában

2026. június 10.

A tavalyi sikernek köszönhetően idén ismét megszervezésre került az ausztriai német nyelvi tábor az iskola németet tanuló diákjai számára. A kirándulás keretein belül 31 diák, illetve három kísérőtanár, Egyedi Brigitta, Ilnicki Katalin és Kiss Szabrina tanárnők fedezhették fel Karintia szépségét, 2026. május 31. és 2026. június 5. között. Továbbá a tanulók három csoportra bontva fejleszthették német nyelvi készségeiket is, az anyanyelvi tanárok által tartott tanórák során.

Hetedikesek Erdélyben – Határtalanul!

2026. június 5.

Májusban a két hetedikes osztályunk Erdélybe látogatott a Határtalanul Program keretében. A Csillagösvény Utazási Iroda szervezésében, Vass Judit és Dálnoki Gyöngyi idegenvezetőkkel egy 5 napos, változatos kiránduláson vehettünk részt, végig gyönyörű időben. Célunk a határontúli magyarság kulturális örökségének, történelmi emlékhelyeinek és természeti kincseinek felkutatása volt.

Itt az öregdiák-találkozó programja

2026. március 13.

Apáczai Csere János születésének 400. évfordulója és a gimnáziumunk 70. tanéve apropóján 2026. március 20-án öregdiák-találkozót szervezünk.

Az öregdiák-találkozó programelőzetese megérkezett

2026. március 2.

Apáczai Csere János születésének 400. évfordulója és a gimnáziumunk 70. tanéve apropóján 2026. március 20-án öregdiák-találkozót szervezünk.