Nagyszünet | Közösségi szolgálat

MCC 2.0: lehetőség közösségi szolgálat teljesítésére

2017. február 1. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Az MCC (Mathias Corvinus Collegium) tehetséggondozó szervezetnél már közösségi szolgálati órákat is tudtok szerezni, melyek most már kötelezőek az érettségihez. (50 órát kell teljesíteni, ami nem kevés.)

Egyszer már írtunk az MCC-ről, csak akkor a Középiskolás Program továbbképző kurzusairól. Most a másik oldalról van lehetőségetek megközelíteni az intézetet, ugyanis a felső tagozatos képzésben való segédkezésért cserébe közösségi szolgálati órákat tudtok szerezni! A legjobb az egészben az, hogy összeköthetitek a kellemeset a hasznossal, mivel miközben segítetek, sok érdekes előadást hallgathattok meg Ti is, így játszva tanulhattok. Én például a legutóbbi alkalommal sok érdekes kémiai kísérlettel találkoztam.


MCC 2.0: lehetőség közösségi szolgálat teljesítésére

Ezek a foglalkozások kéthetente szombatonként vannak, egy a Halászbástya lábánál lévő lakásban, ahonnan csodálatos panoráma nyílik a Dunára és a Parlamentre. Tudtok jelentkezni csak délelőtti, csak délutáni, illetve egész napos időpontokra is. Nem kell nagy dolgokra gondolni: a gyerekeknek kell segíteni, beszélgetni velük, takarítani, termet rendezni, stb.

Ha még nincs meg az 50 órád és felkeltette az érdeklődésedet a hirdetés, akkor nincs más dolgod, mint jelentkezni a ckovacs@mcc.hu címen!

Barát Noémi












Legutóbbi cikkeink a rovatban

BME Tech Day

2026. április 27.

2026. május 12-én 16 órától ismét BME Tech Day!

Lányok Napja az ELTE Informatikai Karán

2026. április 14.

Az ELTE Informatikai Kar szeretettel várja azokat a lányokat, akik készen állnak egy izgalmas kalandra az informatika világában. Az egész napos rendezvényen megtudhatják azt is, milyen lehetőségeket kínál ez a pálya – ma és akár 10 év múlva is.

Nagy Tavaszi Kártyajáték-fejlesztő Verseny

2026. április 13.

Az ELTE Informatikai Kar és a Qubit közös pályázatára saját fejlesztésű, a robotikához kapcsolódó kártyajátékkal lehet nevezni egyéniben és csapatban 2026. május 31-ig.

BME Tech Day

2026. április 1.

A 2026-os évben is szeretettel várjuk az érdeklődő diákokat BME Tech Day rendezvénysorozatunkra.

Általános és középiskolásoknak hirdet informatikai pályaorientációs foglalkozásokat az ELTE

2026. március 3.

Kíváncsi vagy, mit is csinál pontosan egy programtervező informatikus? Részt vennél egy mintaórán? Gyere el a nyílt napunkra, dönts minden számodra fontos információ birtokában!