Tízórai | Aktuális témák

Köszönet a sok örökbe­fo­ga­dás­ért

2017. szeptember 25. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:36

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

A közelmúltban beindított Fogadj örökbe egy kísérleti eszközt! program kapcsán mond köszönetet a lelkes támogatóknak a fizika munkaközösség.

Kedves szülők, kedves öregdiákok, diákjaink és támogatóink!

Alig több, mint egy hete hirdette meg iskolánk fizika munkaközössége a Fogadj örökbe egy kísérleti eszközt! programot, a szülők elképesztő összefogásának köszönhetően, több mint harminc egyéni adományozó, valamint két osztály szülői munkaközösségének támogatásával közel félmillió forint értékben sikerült eszközöket rendelnünk.

Mi magunk is meglepődtünk azon az óriási segítőkészségen, amit a támogatók tanúsítottak. Hálásak vagyunk ezért, és bízunk benne, hogy nem okozunk csalódást az órákon sem ezekkel az eszközökkel. Köszönjük a segítőkészségük mellett a türelmüket is: a honlapon az első napokban befutott rengeteg adományt alig győztük visszaigazolni. Hihetetlen jó érzés volt a sok telefonos beszélgetés, és megindító volt, hogy több szülő nekünk volt hálás, amiért ezt a programot elindítottuk. Én úgy érzem mégis, hálával csak mi tartozunk.

A honlapra (http://www.apaczai.elte.hu/fogadjorokbe vagy http://fogadjorokbe.apaczai.elte.hu) fokozatosan kerülnek fel olyan eszközök, amelyeket a diákok tanulásának segítésére szánunk. Több ígéretet kaptunk egyfajta rendszeres segítségnyújtásra, és nagyon hálásak vagyunk a tanácsokért is. Voltak eszközök (a laptopok), ahol már nem használt, de még működő eszközöket kaptunk felajánlásként, és szülői kezdeményezésre történt az összefogás a legdrágább eszköz beszerzésére is. Jó volt látni, hogy a facebookos megosztásokat követően azok is, akik eddig esetleg vonakodtak volna szerény ajánlatot tenni, egy-egy néhány száz forintos eszközt fogadtak örökbe. Minden egyes eszköz, még a legkisebb eszközök megvétele is egy lehetőség arra, hogy a diákjaink kézzel foghatóbb, élményszerűbb órákon vehessenek részt. Szívesen állunk a szülők rendelkezésére javaslatainkkal, az eszközök részletesebb, szóbeli bemutatásával, hogy segítsük a döntést az örökbefogadásban.

Sokszor tapasztaljuk, hogy mekkora erő van az összefogásban, és micsoda nagyszerű közösség az Apáczaihoz tartozni. Úgy érezzük, ez a program ismét ezt mutatta, ezt mutatja meg. Büszkén lehetünk most mindannyian apáczaisok, és ezért ismételten Önöket illeti az egész munkaközösségünk hálája.

Minden támogatónknak nagyon köszönjük a segítségét!

Az Apáczai gimnázium fizika munkaközössége

Kapcsolódó cikkek

Fogadj örökbe egy kísérleti eszközt! – elindult a program landing page-e












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Célba jutott cipősdobozok

2024. december 21.

Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.

50. jubileumi Kárpát-medencei disputaverseny az Apáczaiban

2024. november 19.

Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.

Akkor és most – 1956 és 2024

2024. október 23.

Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.

Német-magyar művészeti projekt: Raszler György megnyitóbeszéde

2024. október 15.

Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.

Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás

2024. október 13.

Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.