Tízórai | Aktuális témák

Gólyahét és gólyaavató, egy gólya szemszögéből

2016. október 16. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:36

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

2016. október 10. és 14-e között rendezték meg a gólyahetet, ahol mi, gólyák rengeteg érdekes és vicces programban vehettünk részt.

Az első két nap a kampányról szólt, amire készültünk egy produkcióval, amit előadtunk a nagyszünetekben. Emellett minden osztály máshogy ösztönözte az iskolatársakat, hogy szavazzanak az adott osztályra. A folyosókon vicces plakátokkal találkozhattunk, amit már az előző héten ki lehetett tenni. Voltak, akik cukorkákkal, sós süteményekkel, édességekkel próbáltak szavazatokat gyűjteni, mi pedig muffinokkal.


Gólyahét és gólyaavató, egy gólya szemszögéből

A harmadik nap a folyosómérésről szólt, ahol a büfé előtti keresztfolyosót kellett kreatívan, egyedi ötletekkel lemérni.


Gólyahét és gólyaavató, egy gólya szemszögéből

A negyedik napon be kellett öltöznünk. Minden osztály kitett magáért, mindenki nagyon élvezte, hogy hol gótokkal, punkokkal, hol pedig Barbie-kkal és hippikkel találkozott.

Az ötödik napon eljött a várva-várt nap, a gólyaavató. Mindenki nagy izgalommal várta a felavatást. A gólyaavatón mutathattuk be az osztálytáncainkat, amire mindenki nagy erőkkel készült. Itt is voltak vicces játékok, például a székfoglaló, ahol különböző tárgyakat kellett keresni. A legviccesebb szerintem az volt, amikor minden osztályból egy embert felöltöztettünk WC-papírral és kukás zsákkal. A gólyaavatón megnézhettük minden osztály videóját, amik különböző témájúak voltak. A végén elmondtuk a gólyaesküt, és az eredményhirdetéssel fejeződött be a gólyaavató, amin kiderült, hogy a 7.C-sek nyerték a szavazást.


Gólyahét és gólyaavató, egy gólya szemszögéből

Az egész gólyahét vidám hangulatban telt. A gólyák nevében köszönjük Bekker Zsófiának, hogy megszervezte ezt nekünk, és minden mentornak a munkáját, aki segítette az osztályát.

Horváth Zsófia

Kapcsolódó cikkek

Apáczai gólyaavató 2016












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Célba jutott cipősdobozok

2024. december 21.

Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.

50. jubileumi Kárpát-medencei disputaverseny az Apáczaiban

2024. november 19.

Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.

Akkor és most – 1956 és 2024

2024. október 23.

Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.

Német-magyar művészeti projekt: Raszler György megnyitóbeszéde

2024. október 15.

Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.

Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás

2024. október 13.

Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.