|
|
2013. november 1. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35
Az Európai Parlament fiatalok számára indított programja az EUROSCOLA-program, amely kapcsán 28 tagállam középiskolás diákjai vehetnek részt az Európai Fiatalok Parlamentje formájában megrendezésre kerülő találkozókon az Európai Parlament strasbourgi üléstermében. A nemzetközi EUROSCOLA-programba az Európai Parlament Magyarországi Tájékoztatási Irodája által szervezett online vetélkedőben elért eredmények alapján lehet bekerülni.
A 16-18 éves középiskolás korosztályt célzó EUROSCOLA internetes tudásalapú kvízjáték Magyarország minden középiskolája számára könnyen elérhető formában teszi lehetővé a vetélkedőben való részvételt. Az internetes EUROSCOLA-játékban résztvevő iskolák közül a legjobban teljesítő csapatok (24 diák + 2 kísérő) vehetnek részt a strasbourgi nemzetközi EUROSCOLA-programban, ahol a magyar diákok az Európai Parlament plenáris üléstermében mérhetik össze tudásukat a többi 27 tagállamból érkező fiatallal.
Az EUROSCOLA-játék internetes tudásalapú kvízjáték, Európa földrajzához, történelméhez, gazdaságához és az Európai Unióhoz kapcsolódó különböző nehézségű feleletválasztós kérdésekkel. A kvízjáték egész évben elérhető, így a felkészülő csapatok tesztelhetik tudásukat, megismerkedhetnek és rutint szerezhetnek a játék működésével kapcsolatban. Mivel a játék különböző területek, tantárgyak tudásbázisára épít, ezért remek lehetőséget kínál a diákok komplex ismereteinek játékos fejlesztésére, valamint arra is, hogy csapatban játszva közösségi élményt nyújtson egy egész osztály, csoport vagy évfolyam számára.
Őszi versenyidőszak: 2013. november 4. november 17.
A versenyidőszak alatt a vetélkedőben való részvételhez regisztráció szükséges: egy iskola egy csapattal regisztrálhat, és a versenyidőszak alatt csak egyszer töltheti ki a kvízt. A teljes kvíz megoldása körülbelül 15 percet vesz igénybe. A nyertes csapat az iskolája részére nyeri a részvételi lehetőséget: ennek megfelelően a kiutazó diákok nem feltétlenül kell, hogy megegyezzenek az online EUROSCOLA-játékon vetélkedő diákokkal.
A versenyidőszak alatt a játékban legjobban teljesítő csapatok (24 diák és 2 pedagógus) részvételi lehetőséget kapnak a strasbourgi nemzetközi EUROSCOLA-programban. A nyertes csapatok a 2014 januárja és májusa között megrendezésre kerülő EUROSCOLA-napokon vehetnek részt. A kiutazást az Európai Parlament támogatja.
A kvízjáték, a részletes versenyszabályok és az EUROSCOLA-programban való részvétel feltételei a www.euroscola.hu oldalon érhetők el. A korábbi nyertes csapatok strasbourgi utazásról szóló élménybeszámolóit az alábbi oldalon olvashatja.
A vetélkedővel kapcsolatban Irodánk a +36 1nbsp;411nbsp;35nbsp;40-es telefonszámon vagy az epbudapest@europarl.europa.eu e-mail címen tud kérdéseikre válaszolni.
Kapcsolódó linkek
2024. december 21.
Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.
2024. november 19.
Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.
2024. október 23.
Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.
2024. október 15.
Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.
2024. október 13.
Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.