|
|
2010. február 16. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 29., 08:08
Metal kedvelőként és Milka csoki imádóként szükségesnek bizonyult valami komolyabb indíték, hogy egy ilyen bálra elmenjek, de még inkább, hogy az 1600 forintot jegyre, ne csokira költsem. Előbbit az osztálytársaim palotásban való fellépésének, utóbbit az 1600 forint kezembe nem kerülésének köszönhetem. Nem bántam meg!
Barátnőmmel ketten keltünk útra, majd legyőzve az akadályokat (megtalálni a buszt, majd követni egy apáczais csapatot) sikeresen megérkeztünk a helyszínre. Nem épp ilyen helyet választottam volna egy bálhoz, de az igazat megvallva cseppet sem zavart. Úgy döntöttünk, felmegyünk a legfelső sorba, hogy a büszke szülők ülhessenek előre, ahol jól látják pici gyermekeiket. Mert bizony találtunk helyet! Nem volt könnyű a feljutás, de sebaj, annál jobban élveztük a sikert. Leültünk.
Az A osztály keringője
Ééés, elkezdődött! Az osztályok bevonultak, véleményem szerint ügyesen választott számokra. Páran apró, mulatságos kis koreográfiát csempésztek bele, ami nem hiszem, hogy benne lett volna A Tervben. Ezek a mai fiatalok A tűzés rendben zajlott le. Kimondottan tetszett, személyessé tette a ceremóniát, hogy minden végzős diákot név szerint szólított az osztályfőnöke, aki feltűzte rájuk a valétálási szalagot.
Palotás: a tradícionális nyitótánc. Jó volt nézni a többnyire kilencedikes diákokat, ahogyan a végzősök tiszteletére ezzel a tánccal megnyitották a bált. Tetszett. Remélem, a ruhát megtarthatták! :)
Össznépi gratuláció, mindenkinek. Senkit nem szeretnék dicséret nélkül hagyni, hiszen minden fellépő keményen megdolgozott azért, hogy egy jó kis Apáczai Bál kerekedjen. És kerekedett is, mint a labda a strandon, amit olyan nagyon nehéz felfújni Csak ennyit üzennék: mindannyian nagyon ügyesek vagytok!
Kritika, a kedvencem! Nem tudom, kinek az ötlete volt a vetítés, de totális baklövés! Legalább egy 6 méteres plazma TV-n! De így? A mérete miatt, aki szembe volt vele sem látta, nemhogy aki oldalról nézte! (Szegény, pici Eszterke !)
Na, ez is megvolt
Keringő: megnézve a négy osztályt, kedvet kaptam hozzá. De tényleg. Eddig ellene voltam (érettségi vizsgák, új sulik, stressz, na nehogy már keringjek is a népnek!), de most rájöttem, hogy jó dolog. Kell ez nekünk. :) Az első két osztály (bár jó volt) nem ragadott magával. Talán csak a zene miatt, nem tudom. De az utolsó kettő, az igen!
Bálkirály(nő) koronázás! Nem értem a lényeget. Elmagyarázná valaki?
Finálé: avagy a táncoslábú tanárok. Egy szóval jellemezném a produkciót, ötletet (mert nem lehet jobban leírni a hatást): IMÁDTUK! :D
IMÁDTUK! :D a táncoslábú tanárok
Nos, én itt léptem le, tehát a további tudósítást nem vállalhatom. Aki ott volt, remélem, hozzám hasonlóan élvezte, aki nem remélem, ők is jól elvoltak! :)
2024. december 21.
Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.
2024. november 19.
Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.
2024. október 23.
Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.
2024. október 15.
Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.
2024. október 13.
Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.