|
|
2020. június 22. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:36
Ambrus Barbara a TUDOK konferencián Molekuláris genetika szekcióban különdíjas lett, Simon Vivien pedig első helyezett műszaki tudományok szekcióban. Fogadjátok sok szeretettel Barbara rövid beszámolóját!
A TUDOK (Tudományos Diákkörök XX. Kárpát-medencei konferenciája) három fordulóból állt. Az elsőben egy kutatási absztraktot kellett beküldeni, ami alapján eldöntötték, hogy ki folytathatja a versenyt. A második fordulóban mindenkit szekciókba osztottak aszerint, hogy pontosan milyen témában kutat, ezután élőben elő kellett adni 10 percben az önálló kutatási eredményeket. A harmadik, döntő fordulóban ugyanez történt, viszont ez már online volt megtartva. Ambrus Barbara a döntőben különdíjas lett molekuláris biológia szekcióban, Simon Vivien pedig első helyezett műszaki tudományok szekcióban.
Eredmények a TUDOK-ról
Eredmények a TUDOK-ról
Eredmények a TUDOK-ról
Ambrus Barbara
2024. december 21.
Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.
2024. november 19.
Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.
2024. október 23.
Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.
2024. október 15.
Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.
2024. október 13.
Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.