|
|
2008. március 19. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:36
Megemlékezés a forradalomról.
Ma, március 14-én volt a megemlékezés, amit a 11.B rendezett. Az eddig megszokott helyszín helyett most az egyetem előadójában ültük végig a műsort, ami eleve rontotta az akusztikát és a drámaiságot, ahogy ezt a felvezetőből is megtudhattuk. Az alapkoncepció az volt, hogy az 1848-as forradalom napját úgy mutatják be, mintha a híradó egyik híre lenne. Így láthattunk élőben jelenkezést a forradalom fontos helyszíneiről (Nemzeti Múzeum, nyomda, stb.), hallhattunk beszélgetést Táncsics Mihállyal, élő közvetítést a Pilvaxból, illetve beszélgetést Kelemen Péter tanár úrral. Az ötletet mindenképpen meg kell dicsérnem, mert még ilyen szemszögből senki sem mutatta be a magyarok történelmének ezt a meghatározó pontját, viszont azt hiszem, pont az esemény fontossága miatt több komolyságot igényelt volna ez a megemlékezés. Ez vonatkozik a szereplőgárdára (nyilván a technikai nehézségekről nem tehettek) és a nézőközönségre is.
A telefonnál dr. Kelemen Péter
irodalomtörténész
2024. december 21.
Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.
2024. november 19.
Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.
2024. október 23.
Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.
2024. október 15.
Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.
2024. október 13.
Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.