Tízórai | Aktuális témák

Hogyan éltük meg résztvevőként a szalagavatót?

2019. február 6. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:36

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Végzősként immár mi is megélhettük, milyen is valójában a szalagavató a színfalak mögött.

A napunk azzal indult, hogy a kora reggeli órákban sminkeshez és fodrászhoz mentünk. Ez igencsak hosszú program volt, hiszen egy szép, elegáns frizura és smink elkészítése nem rövid idő. Majd délre már a pestszentimrei sportkastélyban kellett lenni, ugyanis elkezdődtek a próbák. Azt hittük, sok idő lesz, mire elkezdődik az esemény, azonban a próbákkal és öltözködésekkel hamar eltelt az az 5 óra.

16 órakor már mindenki találkozhatott a rokonaival is, akik nagyon meghatódtak. 17 órakor kezdetét vette az esemény, mely egészen 22 óráig tartott.

Egyénenként eltérő vélemények születtek abban, hogy kinek melyik rész tetszett a legjobban. Vannak, akiknek a szalagtűzés (taps, fütyülés, kiabálás, mosolygás, fotó), másoknak az osztálytánc, amiben igazán fel lehetett oldódni, és persze a keringőt se felejtsük ki, amiben a lányok igazi hercegnőnek érezhették magukat.


Azonban persze akadtak negatív tényezők is. Ilyen például az, hogy a próbák még akkor is tartottak, amikor már a meghívottak elfoglalhatták a helyüket, így belátást nyerhettek magába a műsorba. Így volt, ami számukra már nem volt újdonság. Továbbá az egész nap nagyon hosszú, koncentrált és fárasztó volt, ezt a tanárok és diákok mind így gondolják.

Ezeket leszámítva az este nagyon feledhetetlenre és csodálatosra sikerült. Mindenki azokkal lehetett, akiket szeret, a rokonok igazán büszkék voltak ránk. Na és persze ne felejtsük el, hogy végre szalagosok lettünk, ami egy fordulópont mindenki életében, hiszen innentől kezdetét veszi a nagybetűs ÉLET és ez egyben azt is jelenti, hogy már nem sokáig koptatjuk a gimnázium padjait.


Ez az esemény egyszerre volt szomorú és vidám, megható és vicces, de összességében elmondható, hogy fantasztikusra sikeredett és ezt az élményt soha senki nem veheti el tőlünk!

Jandácsik Ágnes és Szigeti Annabella












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Célba jutott cipősdobozok

2024. december 21.

Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.

50. jubileumi Kárpát-medencei disputaverseny az Apáczaiban

2024. november 19.

Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.

Akkor és most – 1956 és 2024

2024. október 23.

Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.

Német-magyar művészeti projekt: Raszler György megnyitóbeszéde

2024. október 15.

Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.

Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás

2024. október 13.

Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.