Tízórai | Aktuális témák

7.D-s osztályvélemények a gólyaavatóról

2018. október 17. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:36

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Rendhagyó időpontban, múlt szombaton volt az idei gólyaavató. A látott képekből és videókból azt lehet leszűrni, hogy fantasztikusan nagy buli volt. Erről a napról itt van a 7.D-sek véleménye, olvassátok őket szeretettel!

„Nagyon jók voltak a mentoraink. Mindenben támogattak minket, és ez nagyon jó volt.”

„Nagyon ötletesek voltak a programok annak ellenére, hogy elég egyszerűek voltak. Még jobban összekovácsolta az osztályt is, pár szóval: én nagyon élveztem, és kellemeset csalódtam, hogy jobb helyeken ezeket a fajta »rendezvényeket« így csinálják.”

„Nagyon viccesek és ötletesek voltak a feladatok, a mentoraink nagyon kedvesek voltak és segítőkészek.”

„Szerintem nagyon jó volt, az eskü sem volt ilyen monoton vacak, hanem voltak benne vicces részek.”

„Nagyon jók voltak a feladatok, az eskü különösen tetszett.”

„Én is irtóra élveztem és a mentoraink nagyon jófejek voltak, jobban összekovácsolta az osztályt ez a program.”

„Nagyon jó volt, a közös tánc (+próbák) összehozták az osztályt. A feladatok ötletesen voltak.”


„Nagyon jó volt.”

„Szia! A mentoraink nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. A feladatok ötletesek, viccesek voltak, a gólyanapot nagyon élveztem. A tánc is nagyon összehozta az osztályt.”

„Hát, nagyon jó volt és vicces. A kedvencem a székfoglaló volt, bár én is benne voltam. A vicces része például az volt, amikor fel kellett mondani az esküt. Összességében nagyon jó volt, bár egyszer a büfé előtt odajött hozzánk két nyolcadikos és megkérdezte, milyen volt a gólyaavatás. Mi mondtuk, hogy nagyon jó. Ők mondták, hogy nekik a sötétben kellett az esküt elrontaniuk, és szerintem nekünk sem lett volna rossz akkor.”

„A mentoraink jók voltak nagyon, a gólyanapnak az a része, amikor gyakoroltunk a táncot az nagyon jó volt. Maga a gólyaavató nekem nem annyira tetszett, mert nagyon hosszú volt és kis helyen nyomorogtunk nagyon sokan. A székfoglalós játék nagyon jó volt, meg a táncok is tetszettek.”

„Nagyon jó volt, a feladatok ötletesek voltak, a közös tánc jól sikerült, annak ellenére, hogy elrontottuk, sikerült utána helyrehozni, de fárasztó volt.”

„Szerintem is nagyon kedvesek és segítőkészek voltak a mentorok és jók voltak a feladatok is és az egész napot élveztem. Az egész nagyon ötletes!”

„Jó volt a feladatok ötletesek voltak, egyik sem volt megalázó, összességében pozitív csalódás volt. 😀”












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Célba jutott cipősdobozok

2024. december 21.

Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.

50. jubileumi Kárpát-medencei disputaverseny az Apáczaiban

2024. november 19.

Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.

Akkor és most – 1956 és 2024

2024. október 23.

Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.

Német-magyar művészeti projekt: Raszler György megnyitóbeszéde

2024. október 15.

Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.

Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás

2024. október 13.

Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.