Tízórai | Aktuális témák

Kirándulás a HVG szerkesztőségébe

2018. május 30. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:36

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

A pályaorientációs nap keretein belül a HVG szerkesztőségébe nyerhettünk betekintést. Budapest egyik nagyon szép, „fancy” környékén vannak, a Kolosy tértől körülbelül 3 percre. Modern, letisztult épületben (telis-tele kortárs festményekkel és alkotásokkal) dolgoznak.

A „kirándulásunk” egy kis tárgyalóteremben kezdődött. Itt először a vezetőszerkesztőtől, Nagy Iván Zsolttól kérdezhettünk. A beszélgetésben (azaz a kérdésszekcióban) olyan témákat feszegettünk, mint például:
Perelték-e már be a HVG-t? Igen, nagyon sokszor is.
Miért van még nyomtatott sajtótermék az online termék mellet? Presztízs, mind e mellett a nyomtatott sajtó 40% át ők adják, ami egy 30.000 példányszámot jelent hetente.
Érintettünk pikánsabb témát is:
Miért tűnhet a HVG ellenzéki újságnak? Erre a kérdésre azzal feleltek, hogy a HVG megjelenésekor anno lefektettek egy értékrendet, amihez tartják magukat.
Elengedhetetlen volt a HVG-s gimnázium listájára is rákérdeznünk, sőt, sikerült a listáért felelős szerkesztővel is beszélnünk. Eléggé megszorongattuk, de szépen helytállt. Kiderült, hogy vannak viszonylag „szubjektív” szempontok is, mint pl.: csak a hazai egyetemek számítanak bele a listán elért helyezésekbe. Ennek az az oka, hogy a külföldi egyetemek/főiskolák más rendszerben vannak, nem tudnak hozzáférni a felvételi eredményekhez.


Kirándulás a HVG szerkesztőségébe

Ezutáni szét lettünk osztva a szerkesztőségek (belpolitika, gazdaság, kultúra) között, és bepillantást nyerhettünk a munkálatokba. Nagyon kedves, vicces, jó társaság. Kis érdekesség, hogy volt köztük közgazdász, politológus és olyan is, aki 15 éves kora óta fizetett újságíró.

Summa summarum, egy nagyon érdekes program volt megismerni a HVG-t belülről, reméljük, jövőre is lesz lehetősége egy „apis” csapatnak erre. Köszönjük a lehetőséget!

Földi Teodor László












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Az ART-napok első napja

2024. március 11.

A három ELTE gyakorló gimnázium közös rendezvénysorozata az ART-napok. Az első nap eseményei az Apáczaiban zajlottak.

Márciustól robotika szakkör indul az ELTE Informatikai Karán

2024. február 27.

Az ingyenes szakkörre 7-10. osztályos tanulók jelentkezését várják.

Ilyen volt a szalagavató bál

2024. február 5.

A 2024-es szalagavató szerintem a teljes végzős évfolyam egyik legmeghatározóbb eseménye. Én a D osztályba járok, és szerintem sokunk nevében mondhatom, hogy igazán megkoronáztuk ezt a majdnem 6 évet. Csodálatos este van mögöttünk!

Szalagavató bál 2024

2024. január 28.

Képek szöveg nélkül.

Ilyen volt 2023

2023. december 29.

Képekben 2023.