Tízórai | Aktuális témák

Kirándulás a HVG szerkesztőségébe

2018. május 30. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:36

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

A pályaorientációs nap keretein belül a HVG szerkesztőségébe nyerhettünk betekintést. Budapest egyik nagyon szép, „fancy” környékén vannak, a Kolosy tértől körülbelül 3 percre. Modern, letisztult épületben (telis-tele kortárs festményekkel és alkotásokkal) dolgoznak.

A „kirándulásunk” egy kis tárgyalóteremben kezdődött. Itt először a vezetőszerkesztőtől, Nagy Iván Zsolttól kérdezhettünk. A beszélgetésben (azaz a kérdésszekcióban) olyan témákat feszegettünk, mint például:
Perelték-e már be a HVG-t? Igen, nagyon sokszor is.
Miért van még nyomtatott sajtótermék az online termék mellet? Presztízs, mind e mellett a nyomtatott sajtó 40% át ők adják, ami egy 30.000 példányszámot jelent hetente.
Érintettünk pikánsabb témát is:
Miért tűnhet a HVG ellenzéki újságnak? Erre a kérdésre azzal feleltek, hogy a HVG megjelenésekor anno lefektettek egy értékrendet, amihez tartják magukat.
Elengedhetetlen volt a HVG-s gimnázium listájára is rákérdeznünk, sőt, sikerült a listáért felelős szerkesztővel is beszélnünk. Eléggé megszorongattuk, de szépen helytállt. Kiderült, hogy vannak viszonylag „szubjektív” szempontok is, mint pl.: csak a hazai egyetemek számítanak bele a listán elért helyezésekbe. Ennek az az oka, hogy a külföldi egyetemek/főiskolák más rendszerben vannak, nem tudnak hozzáférni a felvételi eredményekhez.


Kirándulás a HVG szerkesztőségébe

Ezutáni szét lettünk osztva a szerkesztőségek (belpolitika, gazdaság, kultúra) között, és bepillantást nyerhettünk a munkálatokba. Nagyon kedves, vicces, jó társaság. Kis érdekesség, hogy volt köztük közgazdász, politológus és olyan is, aki 15 éves kora óta fizetett újságíró.

Summa summarum, egy nagyon érdekes program volt megismerni a HVG-t belülről, reméljük, jövőre is lesz lehetősége egy „apis” csapatnak erre. Köszönjük a lehetőséget!

Földi Teodor László












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Célba jutott cipősdobozok

2024. december 21.

Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.

50. jubileumi Kárpát-medencei disputaverseny az Apáczaiban

2024. november 19.

Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.

Akkor és most – 1956 és 2024

2024. október 23.

Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.

Német-magyar művészeti projekt: Raszler György megnyitóbeszéde

2024. október 15.

Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.

Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás

2024. október 13.

Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.