Tízórai | Aktuális témák

Női emancipáció és március 15.

2018. március 17. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:36

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Szerdán (2018. március 14.), a hosszúhétvége előtti utolsó tanítási napon zajlott a március 15-ei megemlékezés, idén ismét formabontó módon. Ezúttal az iskola biztosította a helyszínt és forgószínpadszerűen, három állomást látogathattunk végig.

A mi osztályunk a második óra alatt vett rész a programokon. Először a színházteremben csöppenhettünk a forradalom utáni Bánk bán előadásába, amelyet a 11.D osztály néhány tagja mutatott be nekünk. Így, hogy mi voltunk a színház nézői, kicsit mi is a részesei lehettünk az eseményeknek, még jobban átérezhettük a 170 évvel ezelőtt történteket.


Női emancipáció és március 15.

Második állomásként a 12.A termében egy kvízt játszottunk. Itt is nagyon ötletes megoldások voltak: próbára tehettük a német nyelvtudásunkat, a történelmi ismereteinket, legvégül pedig kiszabadíthattuk Táncsics Mihályt a börtönéből.

A programot a mosdóban megrendezett színdarab zárta, amely két szereposztásban, két helyszínen zajlott egyszerre. A darab más oldalról közelítette meg a márciusi eseményeket: a kor nagy női alakjait helyezte központba és az általuk vívott csatákat igyekezett bemutatni. Az előadást megtámogatva az iskola számos pontján híres nők mondatait olvashattuk. Sokak nem értették, hogyan kapcsolódik mindez a megemlékezéshez, én mégis úgy gondolom, jó volt végre valami mást látni, valami újszerű megközelítést.

Azt hiszem, apáczais pályafutásom eddigi legérdekesebb és legjobb iskolai ünnepélyén vettem részt, minden résztvevőnek és szervezőnek gratulálok!

Barát Noémi












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Célba jutott cipősdobozok

2024. december 21.

Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.

50. jubileumi Kárpát-medencei disputaverseny az Apáczaiban

2024. november 19.

Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.

Akkor és most – 1956 és 2024

2024. október 23.

Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.

Német-magyar művészeti projekt: Raszler György megnyitóbeszéde

2024. október 15.

Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.

Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás

2024. október 13.

Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.