|
|
2016. március 24. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 21:26
A szerdai napon előadásokat nézhettünk meg, mindenkinek 2 prezentációra kellett jelentkeznie. Az első előadássávban a Milestone Intézet tájékoztatására, a második sávban pedig az Anna Frank Ház szervezésében egy emberi jogi foglalkozásra jelentkeztem.
A Milestone Intézet alapvetően egy olyan oktatási központ, ahol a tehetséges diákok segítséget kapnak új ismeretek elsajátításához, és megtalálni azt a felsőoktatási intézményt, mely a legjobban megfelel az igényeiknek, és amely képesítéssel később a munkaerőpiacon is jó esélyekkel indulhatnak el.
Hallottunk arról az előadónktól, hogy mi a különbség a kontinentális és az angolszász típusú egyetemek illetve főiskolák között, és hogy a nagy üzleti cégeknél dolgozóknak gyakran történelem végzettsége van, ami sokakat meglepett.
Aki szeretne az intézetbe járni, annak át kell esnie egy felvételin, majd kap egy mentort, aki hetente, kéthetente személyre szabottan foglalkozik vele, emellett pedig jelentkeznie kell modulokra, ahol több diákkal és egy felnőttel együtt járnak körbe kérdéseket, felvetéseket. Összesen 130 modul közül lehet választani, és mindenféle témából találhatunk köztük.
A Milestoneon belül nagyon jó közösségi élet van, a gyerekek összejárnak, egyesületeket, klubokat alapítanak, ahol jól érzik magukat és valamilyen tevékenységet űznek. Előadónk a filmklubot hozta fel példának, aminek tagjai minden évben kiutaznak a berlini filmfesztiválra.
Összességében szerintem sok ember érdeklődését kelthette fel az előadás.
Két volt apáczais diák vezette az előadást, akik egy interaktív foglalkozás keretében ismertettek meg minket az alapvető emberi jogokkal.
Apáczai Napok szerda
Először megnéztünk egy videót arról, hogy miket is nevezünk emberi jogoknak, és hogy mikor és hogyan foglalták ezeket egyezménybe. Ezután pedig láttunk riportokat az utca emberétől, ahol először a kínzás kérdését járták körbe. Hallhattunk mindenféle véleményt, és később nekünk kellett elmondanunk egy vita keretében, hogy mit is gondolunk erről a témáról, hogy a rendőrség alkalmazhat-e bármilyen fenyítést egy kihallgatás során. Volt egy másik kérdés is, amiben a vita tárgya a hajléktalanok büntethetősége volt.
Apáczai Napok szerda
Szerintem ez is egy nagyon jó foglalkozás volt, hiszen érdekes volt hallani, hogy mások hogyan is gondolkoznak ilyen problémákról.
2024. december 21.
Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.
2024. november 19.
Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.
2024. október 23.
Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.
2024. október 15.
Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.
2024. október 13.
Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.