|
|
2006. április 19. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 29., 09:11
Februárban nagy esemény volt iskolánkban: az Apáczai Bál. Ezen mindegyik évfolyam képviseltette magát különféle produkciókkal. Úgy gondolom, hogy a tizenkettedikesek keringőin kívül (amik nagyon szépek voltak) említésre méltó a kilencedikesek által bemutatott palotás is, hiszen hagyományosan ez a bál nyitótánca.
Bár a ruhák remekül tükrözték a kor hangulatát, nekünk mégis nagyon furcsa volt viselni, talán pont ezért. De ennél a táncnál sem a ruha volt a legfontosabb, az csak arra szolgált, hogy az előadás élvezhetőbb legyen. Sokkal fontosabb, hogy a palotás, és a többi produkció mögött is milyen kemény munka áll, hiszen a próbák rengeteg energiát és időt igényeltek. A próbák időpontját gyakran nehéz volt egyeztetni, de mégis ki kellett tartani, hiszen mindenki jól akart szerepelni.
Ha valakinek mégsem tetszett az előadás, szerintem annak is értékelnie kéne a több hónapos készülődést, ami megelőzte.
Palotás (fotó: fTOP Kft.)
Tóth Rita
2024. december 21.
Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.
2024. november 19.
Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.
2024. október 23.
Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.
2024. október 15.
Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.
2024. október 13.
Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.