|
|
2014. október 13. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35
Mint ELTE-s gyakorlóiskolások, nekünk még több okunk volt ott lenni az ELTEfeszten és képviselni az iskolánkat. Természetesen az elsődleges ok, amiért elmentünk, az az érdeklődésünk a különböző karok és szakok iránt. Rövid beszámoló a 2014. október 10-i ELTEfesztről.
Reggel 9-től kezdődött a regisztráció, és 10-től pedig az előadások. Ebben az egy órában lehetőségünk volt megismerkedni az épülettel, kiválasztani, hogy milyen programokra szeretnénk elmenni. A Gömbaulában az összes kar felsorakozott, hoztak magukkal különböző prospektusokat, szórólapokat, tájékoztatókat és mód volt arra is, hogy a már oda járó hallgatóktól kérdezgessünk, tájékozódjunk. Mindenki kedves, segítőkész és felkészült volt. Egész nap jobbnál jobb programokon tudtunk részt venni a sportprogramtól elkezdve a különböző karok előadásain keresztül, a kvízjátékokig minden volt.
Engem a gyógypedagógiai előadások érdekeltek legjobban, mert nagyon gondolkozom rajta, hogy ide jelentkezzek. Kétségekkel és kérdésekkel érkeztem a nyílt napra, amire nyugodt szívvel azt mondhatom, hogy a fele eltűnt és rengeteg mindenre választ kaptam és abszolút pozitív kép született a fejemben erről a karról, képzésről, tanárokról és hallgatókról.
Kíváncsiságból beültem egy társadalomtudományi előadásra is, mert érdekes volt a címe és a témája. És végül, meglepetésemre, az előadásból egy konzultáció, közös gondolkodás, kötetlen beszélgetés alakult ki a holokauszttal kapcsolatban, ami nekem nagyon tetszett.
Sok apáczais diákkal találkoztam a nap folyamán. Volt, aki a pszichológia szak iránt érdeklődött, volt, akit a bölcsészkar érdekelt, és olyan is volt, aki a TTK-ról szeretett volna többet megtudni, megint mások pedig a jogi kar miatt látogattak el a nyílt napra. Ez is bizonyítja, hogy különböző beállítottságú emberek találhatnak maguknak megfelelő képzést az ELTE-n.
2024. december 21.
Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.
2024. november 19.
Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.
2024. október 23.
Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.
2024. október 15.
Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.
2024. október 13.
Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.