|
|
2014. április 30. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35
Múlt szerdán, május 21-én ellátogattunk az óbudai Graphisoft Parkba, ahol Bojár Gáborral, a Graphisoft alapítójával is találkoztunk.
Első óra után a portán találkoztunk, majd onnan indultunk tovább Óbudára. Megérkezésünk után rögtön az Aquincum Institute of Technologyba (AIT) kalauzoltak el minket, ahol személyesen iskolánk egykori tanulója, az 1967-ben érettségizett Bojár Gábor, a Graphisoft egykori alapítója, elnöke, az AIT megálmodója és létrehozója fogadott minket.
Megtudtuk, hogy az általa alapított AIT olyan felsőoktatási intézmény, mely a legmagasabb szintű üzleti és informatikai ismereteket adja át itt tanuló amerikai és magyar diákoknak. A diákoknak lehetőségük adódik nemzetközi kapcsolatok kialakítására, egy másik kultúra alaposabb megismerésére, ráadásul a válogatott magyar diákok ingyen tanulhatnak itt amerikai társaik hozzájárulásából.
Bojár úr mesélt életéről is, hogy milyen indíttatásból lett inkább üzletember, mint tudós, és hogyan hozta létre a Graphisoftot, a világ vezető háromdimenziós épülettervező szoftverét gyártó céget, majd a Graphisoft Parkot, amely csúcstechnológiát képviselő vállalatoknak ad helyet. Emellett hasznos tanácsokkal is ellátott minket, hogy mikre ügyeljünk, ha vezető pozícióban vagy vállalkozói karrierben gondolkodnánk, sőt még azt is, hogy ő mit csinálna máshogy életében, hogyan tudott volna talán még nagyobb sikereket elérni. Számomra tanulságos volt az előadás, és öröm volt egy tapasztalt üzletember elgondolásait hallgatni.
Előadása után elbúcsúzott tőlünk, és egyik munkatársa körbevezetett minket a Graphisoft Parkban. Először az AIT egyik épületében néztünk szét, ahol megtapasztalhattuk a világ meghatározó számítástechnikai cégeinek irodáit körbelengő innovatív érzést, a tanulásra ösztönző, motiváló hely egyedülálló hangulatát. Az AIT az egykori Óbudai Gázgyár gyönyörűen felújított épületeiben kapott helyet, melyek érdekessége, hogy az Apáczait is jegyző építész, Reichl Kálmán tervei szerint készült (és részleteiben pontosan ugyanúgy is néz ki). A park lenyűgöző volt, telis-tele nagy cégek irodáival egy parkosított, karbantartott területen, ahol tényleg öröm lehet dolgozni.
Nagyon örülök, hogy részt vehettem ezen a programon, élmény volt találkozni Bojár Gáborral, és a saját szememmel látni, hogy tényleg léteznek például a Google székhelyéhez hasonló kreatív munkahelyek.
Balázs Gergő
Kapcsolódó linkek
2024. december 21.
Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.
2024. november 19.
Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.
2024. október 23.
Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.
2024. október 15.
Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.
2024. október 13.
Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.