|
|
2014. február 10. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35
A szalagavató előtt egy nappal egy maroknyi apáczaisra újabb izgalom várt: erre a napra esett a váci Madách Imre Gimnázium által kiírt pályázatok eredményhirdetése, amelyre több diák is meghívást kapott.
A Váci Művelődési Központban a gimnázium tanulói és tanárai egy közel 3 órás műsort adtak a jubileumi 25. Madách-napon, amelyen jelen volt az iskola volt diákja, dr. Beer Miklós váci megyéspüspök úr is. Láthattunk Shakespeare életéről színdarabot, szórakoztató Piroska-átiratot bőrdzsekis farkassal és fox-tánccal, Antigoné-parafrázist és megdöbbentő erejű Sirály-részletet. Lenyűgözőek voltak a táncelőadások, a mazsorett-bemutató, nem utolsósorban a diákok és szervező-résztvevő-értékelő-zenélő (!) tanárok kedvessége, lelkesedése. A pályázat komolyságát jelzi, hogy határokon túlról is érkeztek művek, illetve a munkaközösségek az oklevelek, jutalmak átadása előtt is szót ejtettek röviden a díjazott munkákról.
Apáczais sikerek a Váci Madách Imre Gimnázium pályázatain
balról jobbra: Hegyi Mihály, Szabó Viktória, László Laura és Sipos Máté
A novellaírás kategóriában a 3. díjat Tűzkő Marcell 10.C osztályos tanuló kapta, felkészítő tanára Tóth László volt. Remélhetőleg írását megismerheti hamarosan az Apáczai közössége is! A művészettörténet pályázatra a történelmi Magyarország középkori templomairól nyújtottak be dolgozatot Sipos Máté 7.C, Hegyi Mihály, Jákri Petra, László Laura és Szabó Viktória 7.D, Bán Balázs és Mucsina Eszter 9.B osztályos tanulók, konzulensük Jakab Péter tanár úr volt. Szabó Viktória 3. helyezést ért el, a zsűri elnöke, Landy Annamária szaktanár tanulónk saját fotóit is kiemelte a szalonnai református templomról. Sipos Máté a budavári Nagyboldogasszony-templom épen maradt gótikus töredékeiről, illetve Hegyi Mihály a magyar Rosslyn címen Velemér templomáról írt dolgozatát egyaránt második díjjal jutalmazta a zsűri. Megosztott első díjat kapott László Laura és Bán Balázs. Laura az egyregyi templomot egy középkori vándor szemein keresztül láttatta, Balázs kiszombori rotundájáról pedig azt jegyezte meg az értékelő tanár, hogy egyetemi színvonalú munka.
Köszönet a Szervezőknek a szép délelőttért, minden pályázónak gratulálunk érdemes jövőre is pályázni!
2024. december 21.
Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.
2024. november 19.
Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.
2024. október 23.
Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.
2024. október 15.
Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.
2024. október 13.
Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.