Tízórai | Aktuális témák

A kulisszák mögött – szalagavató bál 2013

2013. február 4. | utolsó módosítás: 2020. október 2., 12:12

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

A legtöbb szalagavatós beszámoló arról szól, amit a közönség látott, hallott és érzett. Én most nem ezt szeretném leírni elsősorban. Azt szeretném inkább bemutatni, hogyan zajlik a szervezés, és hogy miképp készülődnek az előadók.

Kezdjük azzal, hogy egy szervezőnek, szervező diákoknak és a szereplőknek mikorra is kell beérni, mit kell csinálni a próbák alatt és az előadás közben. A legelsők 10 óra felé érkeznek, de a többség dél körül ért a helyszínre. A tavalyi évhez hasonlóan a Pestszentimrei Sportkastély adott helyet idén is a bálnak. Miközben a próbák folytak, közben plakátkészítés, majd ragasztgatás zajlott az épület teljes területén. A bejáratnál a segítő szervező szülők álltak, és fogadták az érkezőket, és ha valaki nem talált valamit, akkor útba irányították őket. A büfé és a ruhatár is szokásosan üzemelt, senkinek semmi panasza nem lehetett. Pálréti Orsolya Tanárnő mindent tökéletesen és mindenbe részletekig belemenően megtervezett, és igazgatta a kis segítőit. A tálcák kiválasztásától a szalagok elhelyezéséig, a bevonulás menetétől mindenben kikérte a véleményt, és elmagyarázta a menetét. A műsor ideje alatt a lányok fűzőjének meghúzása (amit gyakran lila fejek, és levegőért kapkodás kísért), leszakadt gombok visszavarrása és frizurakészítések tömege volt a feladat.

Egy pár szót azért ejtenék az egyes műsorokról. A szalagtűzés, a végzősök keringője és az osztálytáncok a szokásokhoz méltán fekete kiskosztümben, majd fehér ruhában és frakkban folyt le, az osztálytáncok pedig más-más ruhákban, hol teljesen egységesen, hol kevésbé. Az utóbbiban mindenki egyénit és maradandót próbált alkotni, ami sikerült is. Az este egyik legnagyobb meglepetése a tanári tánc volt, ami nem kevés ember szájára mosolyt csalt, sőt inkább nevetést. Az estnek nem ez volt az egyetlen külön tánca: az ID-sek is készültek a bálra, no meg volt egy mazsorett bemutató is. A végzős énekesről, Alevrogianni Vivienről sem szabad megfeledkezni, aki Adele Skyfall című számával lehengerelte a közönséget. A végét a bálkirály és bálkirálynő választás hozta – a két „nyertes” Kelemen Bendegúz és Molnár Janka lett.


A kulisszák mögött – Szalagavató bál 2013

Mindent összefoglalva – hogy nehogy terjengős legyen ez az írás – az én véleményem az, hogy az idei szalagavató is nagyon jóra sikerült, és most már én is láthattam, hogy milyen összetett is ez a szervezés. Hogy a színfalak mögött a rohanó szervezőktől, a ruhájuktól fulladozó lányoktól (a szépségért szenvedni kell), a fiúktól – akik szintén izgulnak –, és a sok-sok embertől mennyire hemzseg ez a hely… mint egy méhkas, ahol Pálréti Orsolya a főszervező méhkirálynő szerepében irányít mindenkit, és egy percre se áll le, nem pihen. Még az est legvégén sem, amikor már senki nincs ott, de ő kénytelen a mások otthagyott szemetét szedni…

Köszönjük mindenkinek!

Koppány Barbara

Kapcsolódó cikkek

Szalagavató bál 2013












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Célba jutott cipősdobozok

2024. december 21.

Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.

50. jubileumi Kárpát-medencei disputaverseny az Apáczaiban

2024. november 19.

Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.

Akkor és most – 1956 és 2024

2024. október 23.

Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.

Német-magyar művészeti projekt: Raszler György megnyitóbeszéde

2024. október 15.

Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.

Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás

2024. október 13.

Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.