Tízórai | Aktuális témák

Sportnap 2012

2012. május 21. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Idei Sportnapunkat a Budapesti Honvéd Sportegyesület atlétika pályáján és kosárlabda csarnokában rendeztük meg. A versenyeket két korosztály (9-11. és 7-8. évfolyam) számára, kisebb átfedéssel, egymást követően rendeztük meg.

A 9-11. osztályok tanulói először atlétikai versenyszámokban – 60 méteres síkfutásban, súlylökésben, 8×100 méteres váltófutásban – mérték össze tudásukat. Összetett versenyre 14 diákunk jelentkezett a nagyoknál és a kisebbeknél is.

Kvízjátékunkban idén a „Félreértések és tévedések a sport világában” volt a téma.

Ezután következtek a sportjátékok versenyei, kosárlabdázás, floorball, frizbi, partizánjáték. Jó hangulatú mérkőzéseket és küzdelmeket láthattunk.

Képgaléria

A sportnap legsportosabb osztálya a 10.A lett.

3. Molnár Júlia 9.B

A 7-8. osztályok atlétika versenyén induló diákoknak kötelezően választaniuk kellett legalább egy futó- és egy ügyességi számot. A versenyszámokra való nevezés már korábban megtörtént. Az atlétika versenyszámok első három helyezettje nemenkét és korosztályonként oklevél és éremdíjazásban részesült, valamint egyéni összetett győztest is hirdettünk. A versenyen legsikeresebben a 8.D osztály tanulói szerepeltek.

4. Simon Sarolta 8.D

Mivel a versenyszámok lebonyolítása párhuzamosan, egyszerre több helyszínen történt, ezért a zökkenőmentes szervezés érdekében több kollégánk közreműködésére volt szükség. Az ő segítségük nélkül ez a Sportnap nem jöhetett volna létre! Nagyon köszönjük!