|
|
2012. április 4. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35
Két külön projektet is hallhattunk, mindkettő Koreával volt összefüggésben.
Az első volt a Dél-Korea és a KPOP. Ezt Nagy Borbála és Kispál Erika adták elő. Először beszéltek Dél-Korea helyzetéről, népességéről, vallásáról és mindenféle egyéb dologról Koreával kapcsolatban. Aztán a KPOP-ról volt szó, ami a koreai pop, egy külön zenei műfaj. Vegyítik a pop, elektronikus és a rap zenéket. Mutattak néhány ilyen videoklipet is, amiből kiderült, hogy rettentően fontos számukra a kinézet, a modern kütyük használata. A videókban számunkra szokatlan ruhákban szerepelnek, méregdrága kocsikkal és egyéb elektronikai tárgyakkal. Kicsit olyan hatást keltettek, mintha 2070-ben lennénk. A zenékben számomra az is furcsa volt, hogy lehetett benne a régi népi hangszereket is hallani a rapelés mellett, ami kicsit elektronikusan volt megcsinálva, és közben még a popzenék jellemzőjét is tartalmazták. Bővebben meséltek a Beast nevű zenekarról, ami az egyik leghíresebb KPOP műfajú fiú banda. Úgy érzem, nem kerülnek bele a kedvenceim közé, de érdekes volt egy kicsit belekóstolni, hogy mit hallgatnak a velünk egyidős koreai fiatalok.
Nagy Borbála
Kispál Erika
A másik előadás pedig az amerikai és koreai sorozatklisék összehasonlítása volt, amit Kwon Se-Lee és Fazekas Csilla Lea adtak elő. Először elmondták az általunk is ismert sorozatoknak a főbb jellemzőit, mint például, hogy minden romantikus sorozatban van egy szerelmes pár, akik nem lehetnek együtt valami miatt, aztán hogy mindig van egy gonosz anyós, aki megpróbálja megakadályozni, hogy a szerelmesek összejöjjenek. Az akciósorozatokban mindig van autós üldözés és egy robbanó bomba, aminél rengeteget gondolkodnak, hogy most a kék vagy a piros vezetéket kell elvágni. Szinte minden sorozatban van egyéjszakás kaland, alkoholizmus és legalább egy terhes nő. Ezek mellett elmondták a szereplőknek a tipikus tulajdonságait is. Majd következett a koreai sorozatokat kliséi. Nagyban hasonlítanak az amerikai sorozatokhoz, de ha lehetséges, még bonyolultabbak a szálak. A korhatárokat ott sokkal szigorúbban veszik. Míg nálunk vannak korhatár nélküli sorozatok, ott mindegyik csak 15 év fölött ajánlott. Egyáltalán nem mutatják, hogy valaki terhes lenne, az alkoholfogyasztást is sokkal kevésbé szerepel, és legtöbbször csak néhány, nevesebb foglalkozás szerepel a sorozatokban, ilyen például az ügyvéd, designer, orvos.
Kwon Se-Lee
Fazekas Csilla Lea
Összességében nekem tetszett mindkét előadás. Érdekes, érthető és jól felépítettek voltak.
2024. december 21.
Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.
2024. november 19.
Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.
2024. október 23.
Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.
2024. október 15.
Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.
2024. október 13.
Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.