Tízórai | Aktuális témák

Apáczais Gólyaavató – Kinek az első, kinek a második

2011.11.11.

2011. november 14. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Idén is volt gólyaavató, amely 2011. november 11-re esett. 2011.11.11.

2011.11.11-e nem csak a sok „egy”-ese miatt volt más nap, mint a többi az apáczais diákok, főként a gólyák számára. Ezen a napon tucatnyi mosolyra fakasztó ötlet fedte fel magát. A délelőttöt egy jó kis „alkoholos filccel firkálok gólyaarcot – éljen” aratott hatalmas sikert, a délutánt pedig a gólyaavató eseménye és a zenés buli koronázta meg. Legtöbbünk számára ez teljes újdonság volt, viszont én olyan kiváltságosnak mondhatom magam, hogy öreg motorosként, másodszorra élhettem át az avatót, s minden egyes percét kiélveztem. Kis túlzással színesebb voltam mint egy karácsonyfa! :) (a cikk írója).


Apáczais Gólyaavató – Kinek az első, kinek a második

Október közepe tájt minden osztály megkapta az elő-feladatait, amik főként flashmobot („mozdulj mint a villám!”), osztályvideót, táncot és egyéb nyalánkságot jelentett. Egy ismert közösségi oldalon szinte közelharcot vívtunk a saját osztályunk videójának értékeltetése miatt, s szép színes plakátokkal reklámoztuk a jeles eseményt az Apáczai már amúgy is színes falain. A gólyacsőr mint elengedhetetlen kellék minden friss hús kezében ott volt, miközben péntek reggel nyakunkba vettük az iskolát. A tanórákon szinte érezni lehetett a feszültséget, hogy „délután történni fog valami”, s szinte izzott a levegő. A hangulat tehát már adott volt, s ezt a szervezők ügyesen meg is tudták fogni. Érdekesebbnél érdekesebb, fondorlatosabb feladatokon kellett teljesíteni, kihozni magunkból, s az osztályunkból a legjobbat.

Az osztályok mesehősöknek öltöztek be (Simpson-család, Hupikék törpikék stb.), előadták osztálytáncukat az előre megadott „zeneremekekre”, amelyeken látszódott, hogy nem ám aznap rakták össze, ügyességi feladatokon szerepeltek figyelemreméltóan (nálam a madzaggal való tojáshurcolás vitt mindent).


Apáczais Gólyaavató – Kinek az első, kinek a második

Gratulálok minden osztálynak, hisz mindenki a legjobbat hozta ki magából! 4. lett a 7.D, 3. lett a 9.B és 2. lett a 7.C osztály.

Számomra az ez évi avató kicsit más volt mint a két évvel ezelőtti, mivel most mi, a 9.A-sok nyertünk.

A jövő évit már nem akarnám megpróbálni. :)

Repkényi Dorottya












Legutóbbi cikkeink a rovatban

2025-ben is folytatódnak az ESERO Hungary programok

2025. január 21.

A Klímadetektívek projekt keretében diákcsapatoknak kell azonosítaniuk egy helyi éghajlati problémát, melyet műholdfelvételek segítségével megvizsgálnak, majd javaslatot kell tenniük az adott probléma nyomon követésére vagy enyhítésére.

Célba jutott cipősdobozok

2024. december 21.

Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.

50. jubileumi Kárpát-medencei disputaverseny az Apáczaiban

2024. november 19.

Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.

Akkor és most – 1956 és 2024

2024. október 23.

Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.

Német-magyar művészeti projekt: Raszler György megnyitóbeszéde

2024. október 15.

Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.