Tízórai | Aktuális témák

Szekeres Zoltán: Franciaország tájai, városai

2010. április 2. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Franciaország mindig is a kedvenc országaim közé tartozott, ezért is, amikor megláttam, hogy Szekeres Zoltán tanár úr (iskolánk egyik földrajz tanára) erről fog előadást tartani, rögtön jelentkeztem rá barátnőmmel, aki szintén rajong az országért. Nem bántam meg!

Szekeres tanár úr rögtön az elején elmondta, hogy ez alkalommal nem egész Franciaországot nézzük meg, hanem inkább a keleti részeket keresztmetszetben, de azt nagyon részletesen. Ennek az volt az oka, hogy amikor a tanár úr a nyugati és középső részeken járt, még nem digitálisan fényképezett, így azok a képek nincsenek meg számítógépes formában. Tehát úgy döntött, hogy nem szkenneli be a fotókat és sűríti bele egész Franciaországot másfél órába. Párizs és a nyugati részeket jövőre tervezi bemutatni.


Szekeres Zoltán: Franciaország tájai, városai

Az egész előadás valóban nagyon alaposan és érdekesen volt elkészítve, több mint 300 gyönyörű képet láthattak az ott lévők. Nancy városából kezdtük a barangolásunkat, megnéztük Lotaringiát, felfedeztük Burgundiát, jártunk a Jurában és végül, de nem utolsó sorban Toulouse-ba érkeztünk. És ezzel rájöhettünk, hogy Franciaország milyen szép és változatos úgy, hogy még több mint a felét nem is láttuk.

Szerintem sokaknak, ha erre az országra gondolnak, Párizs és a Riviéra ugrik be. Pedig ennél valóban sokkal több, csak fel kell fedezni.


Szekeres Zoltán: Franciaország tájai, városai

Nagyon köszönjük Szekeres Zoltán tanár úrnak ezt a kitűnő előadást és azt is, hogy nem csak a sablon szöveget „nyomta” Franciaországról, hanem a személyes élményeit helyezte előtérbe.

Koppány Barbara és Juhász Zsófia












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Célba jutott cipősdobozok

2024. december 21.

Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.

50. jubileumi Kárpát-medencei disputaverseny az Apáczaiban

2024. november 19.

Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.

Akkor és most – 1956 és 2024

2024. október 23.

Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.

Német-magyar művészeti projekt: Raszler György megnyitóbeszéde

2024. október 15.

Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.

Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás

2024. október 13.

Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.