Tízórai | Aktuális témák

Beszámoló a XLV. országos disputabajnokságról

2022. április 12. | utolsó módosítás: 2022. április 12., 14:02

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

A hétvégén Pécsett zajlott a XLV. országos disputabajnokság, ahol ismét nagy sikereket értek el az apáczais csapatok.

A 2. korcsoportban Darida Lili, Fehértói-Nagy Laura és Machács Léda (mindenki 9.C) triója országos második lett, a Fazekas csapatától kaptunk ki. Míg ugyanebben a korcsoportban Cserháti Csanád (8.D) egyéni első, azaz a legjobb szónok lett a mezőnyben, Nguyen Minh Anh (8.D) pedig a harmadik helyen végzett.

A nagyok korcsoportjában házi döntőt játszottunk. Schiszler Péter, Kovencz Benedek, Fekete Ádám (mind 10.C) alkotta csapat a 2. lett, míg harmadik bajnoki címét szerezte meg Fekete Dávid, Beke Marcell (11.C) és Kaltenecker Bence (11.A). Mind a 7 bíró nekik ítélte a meccset.

A legjobb szónok ebben a mezőnyben Schiszler Péter (10.C) lett.


Beszámoló a XLV. országos disputabajnokságról

A nagy sikerre való tekintettel elnyertük a jogot, hogy az őszi XLVI. versenyt mi rendezhessük meg itt az Apáczaiban.

Tóth László












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Beszámoló a 2026. évi terepgyakorlatról

2026. június 17.

Az idei terepgyakorlat során a Karszt-hegység és az Adriai-tenger partvidékének varázslatos világába nyertünk bepillantást. Szlovéniában és Olaszországban, természetvédelmi területen és városi környezetben egyaránt végeztünk helyszíni megfigyeléseket és vizsgálatokat. Szállásunk a Hruševje település közelében, a festői Nanos hegyvonulat lábánál fekvő, barátságos Hudičevec ökológiai gazdaságban volt.

Sikerek Madridból

2026. június 1.

Mile-Kis Kristóf Samu és Tapasztó Zsombor (mindketten a 12.A tanulói) jelentős sikereket értek el nemzetközi és hazai tudományos konferenciákon kvantuminformatikai kutatásaikkal.

Beszámoló a Szilárd Leó és Mikola Sándor versenyekről

2026. május 21.

Az idei tanévben is sikeresen szerepeltek gimnáziumunk diákjai a Szilárd Leó és Mikola Sándor versenyeken.

Elballagtak

2026. április 30.

Négy osztály végzett az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumban. Az A osztály Borhegyi Péter, a B osztály dr. Ács Zoltán, a C osztály Dalos Áron és a D osztály Iván György vezetésével.

Meghívó a SolveX Kárpát-medencei Matematikai Esetversenyre

2026. február 16.

A SolveX Kárpát-medencei Matematikai Esetverseny egy magyar nyelvű, többfordulós csapatverseny középiskolás diákok számára.