|
|
|
2015. november 16. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 29., 09:11
Szalai Rebeka rövid beszámolója a gólyahétről.
Iskolánk hagyományai közé tartozik a gólyaavató ünnepség, melyhez néhány éve gólyahét is társul. Mindenféle vicces, érdekes feladatot kellett megoldaniuk a hetedikeseknek és a kilencedikeseknek, akiket péntek este fel is avattak. Különböző furcsa eszközben kellett hozniuk a tanszereket, továbbá beöltözés, folyosódekorálás és éneklés is volt a héten.
Minden gólyaosztálynak kellett készítenie egy flashmob- és egy osztályvideót, melyek szerintem idén kifejezetten jól sikerültek. Elő kellett állni egy tánccal is: volt olyan osztály, amely segítség nélkül, maga találta ki a teljes koreográfiát. Szóval igazán lelkes gólyáink voltak, szívesen vettek részt a feladatokban, és szívesen énekeltek együtt az épp karaokézó tanárral és diákkal.
Az eredményhirdetésen kiderült, hogy a leglelkesebb gólya Basa István tanár úr lett, aki tényleg kitett magáért, és osztálya, a 7.C is. Az első helyezést ugyanakkor a 9.A nyerte el, akik a hét folyamán és az avatón is nagyon ügyesek, szorgosak voltak.

Így avattuk a gólyákat!
Fotó: https://www.facebook.com/idapaczai
Elmondható tehát, hogy az egész gólyahét jó hangulatban telt, és az is, hogy új osztályaink nem okoztak csalódást vagy ha igen, akkor mindenképp pozitívat!
Fotókat és videókat az Iskolai Diákönkormányzat Facebook-oldalán találhattok, érdemes megnézni!
Kapcsolódó linkek
2025. szeptember 9.
Rövid beszámoló Csipkó Hanga tollából a Tájékozódási Búvárúszó Európa-bajnokságról.
2025. augusztus 31.
Nyarunk legváltozatosabb és legélvezetesebb pár napját tölthettük Zamárdiban, az Api gólyatáborában.
2025. augusztus 11.
A disputakörös diákok közül mintegy 35-en vettek részt az idén Mezőtúron megrendezett ötnapos vitatáborban.
2025. augusztus 7.
A 2025/2026-os tanévben menzán ebédelők figyelmébe.
2025. június 20.
2025. május 31-től június 6-ig 45 diákunk vett részt 5 különböző évfolyamról (7-11. évfolyam) az ausztriai Salzkammergut régiójában megszervezett német nyelvi táborban. A tábor célja az volt, hogy lehetőséget nyújtsunk diákjainknak arra, hogy anyanyelvi környezetben gyakorolhassák a német nyelvet, valamint életszerű szituációk és anyanyelvi tanárok által megtartott tanórák révén fejlesszék nyelvtudásukat. A nyelvfejlesztés mellett szerettük volna, hogy kulturális tekintetben is élményeket szerezzenek diákjaink, így a programok megszervezésekor ezt a szempontot is figyelembe vettük.