Tízórai | Aktuális témák

Sportnap 2012

2012. május 21. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Idei Sportnapunkat a Budapesti Honvéd Sportegyesület atlétika pályáján és kosárlabda csarnokában rendeztük meg. A versenyeket két korosztály (9-11. és 7-8. évfolyam) számára, kisebb átfedéssel, egymást követően rendeztük meg.

A 9-11. osztályok tanulói először atlétikai versenyszámokban – 60 méteres síkfutásban, súlylökésben, 8×100 méteres váltófutásban – mérték össze tudásukat. Összetett versenyre 14 diákunk jelentkezett a nagyoknál és a kisebbeknél is.

Kvízjátékunkban idén a „Félreértések és tévedések a sport világában” volt a téma.

Ezután következtek a sportjátékok versenyei, kosárlabdázás, floorball, frizbi, partizánjáték. Jó hangulatú mérkőzéseket és küzdelmeket láthattunk.

Képgaléria

A sportnap legsportosabb osztálya a 10.A lett.

3. Molnár Júlia 9.B

A 7-8. osztályok atlétika versenyén induló diákoknak kötelezően választaniuk kellett legalább egy futó- és egy ügyességi számot. A versenyszámokra való nevezés már korábban megtörtént. Az atlétika versenyszámok első három helyezettje nemenkét és korosztályonként oklevél és éremdíjazásban részesült, valamint egyéni összetett győztest is hirdettünk. A versenyen legsikeresebben a 8.D osztály tanulói szerepeltek.

4. Simon Sarolta 8.D

Mivel a versenyszámok lebonyolítása párhuzamosan, egyszerre több helyszínen történt, ezért a zökkenőmentes szervezés érdekében több kollégánk közreműködésére volt szükség. Az ő segítségük nélkül ez a Sportnap nem jöhetett volna létre! Nagyon köszönjük!

Pintérné Czigler Éva

Legutóbbi cikkeink a rovatban

Ebédrendelési tudnivalók

2020. szeptember 16.

A 2020/2021-es tanévben menzán ebédelők figyelmébe.

Ebédrendelési tudnivalók (frissítve)

2020. augusztus 15.

Elhunyt Karakas Gábor (frissítve)

2020. június 29.

Néhány nappal 87. születésnapja után elhunyt Karakas Gábor, iskolánk legendás kémiatanára. Karakas tanár úr 1960-tól 1999-ig volt a gimnázium tanára, vezetőtanára és munkaközösség-vezetője.

Eredmények a TUDOK-ról

2020. június 22.

Ambrus Barbara a TUDOK konferencián Molekuláris genetika szekcióban különdíjas lett, Simon Vivien pedig első helyezett műszaki tudományok szekcióban.