Tízórai | Aktuális témák

Karácsonyi koncert az Egyetemi Templomban

2010. december 18. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Az utolsó tanítási napon a rövidített órákat követően került sor iskolánk hagyományos karácsonyi koncertjére. Erről olvashattok egy rövid kis összefoglalást.

Idén is – mint nagyjából minden évben – az utolsó karácsony előtti tanítási napon volt a karácsonyi koncert iskolánkban. A tavalyival ellentétben az idén az iskolánkkal szemben lévő Egyetemi Templomban tartották a koncertet, és – nem tudom, hogy ezért-e vagy másért – nem volt sem olyan hideg, sem olyan tömeg, de legalábbis ülőhely mindenkinek jutott, aki le akart ülni.

A műsor délután kettőkor kezdődött. A (hagyományos) tanári kar kezdte az éneklést, akiktől Bárdos Lajos Karácsonyi bölcsődalától kezdve a Gaudeamus hodie-ig rengeteg szép dalt hallhattunk – és ismételten rácsodálkozhattunk, milyen szépen is énekelnek az amúgy abszolút nem éneket tanító tanáraink is.

Majd a diákok következtek, akiknek talán könnyebb dolgok volt az idén, mint tavaly, hiszen, mint említettem, nem volt olyan hideg és ez könnyíthette a dolgukat, hiszen nem kellett átfagyott kezekkel és (a hidegtől) elhangolódott hangszerekkel játszaniuk. Voltak, akik már nem először léptek fel a koncerten, másoknak ez volt az első. Mindenkit szeretnék megdicsérni, hiszen csodálatos előadásokat láthattunk.

Meglepetésként szolgált, hogy az iskola történetében először egy tekerő is megszólalt a koncerten. :)


Képgaléria

Bátran bíztatnék mindenkit, hogy aki esetleg az idén nem jött el, jövőre nyugodtan jöjjön, hiszen senkinek sem fáj egy kis művelődés, és a tanári karnak, illetve diáktársainknak jár(na) ez a megtiszteltetés, hiszen sokat dolgoztak a produkciókkal.

Ezúton is szeretnék mindenkinek boldog, békés karácsonyt és sikerekben gazdag új évet kívánni!

Seben Laura

Kapcsolódó linkek

Székely Péter képei az ünnepélyről












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Meghívó a SolveX Kárpát-medencei Matematikai Esetversenyre

2026. február 16.

A SolveX Kárpát-medencei Matematikai Esetverseny egy magyar nyelvű, többfordulós csapatverseny középiskolás diákok számára.

Vibe Coding – alkotás kódolás nélkül

2026. február 4.

A generatív mesterséges intelligencia legújabb alkalmazási formáiról tart gyerekeknek workshopot az ELTE, de előzetes igényfelmérést is tartanak idősebbeknek.

Védelem a dezinformáció ellen az egész családnak

2026. január 28.

Az egyre bizonytalanabb virtuális világban segítenek eligazodni az ELTE IK DRONE-projekt átfogó oktatási anyagai és útmutatói.

Örömteli és fájdalmas. Mint minden határhelyzet. Vég, de kezdet is – az Igazgató Úr beszéde a szalagavató bálon

2026. január 27.

Most szombaton az alábbi gondolatokkal üdvözölte a végzős diákjainkat az Igazgató Úr a szalagavató bálon!

A Magyar Búvár Szakszövetség díjazta Csipkó Hanga teljesítményét

2026. január 15.

Csipkó Hangát az Európa-bajnokságon elért sikere miatt Elismerő Oklevél díjazásban részesítette a Magyar Búvár Szakszövetség.