|
|
|
2020. február 15. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:36
2020. február 7. és 9. között került megrendezésre Miskolcon a Dürer Verseny, ahonnan aranyat hozott a Szent István Gimnázium és az Apáczai közös csapata.
Az országos Dürer Verseny K+ kategóriáját nyerte meg a csapat, ami a legnehezebb kategória kémiából, és a verseny egy gyakorlati és egy számolós fordulóból állt. Külön öröm, hogy a döntőbe is a legjobb pontszámmal kerültek be. Csapattagok: Almási Balázs (12.A), Győrfi Sára (Szent István Gimnázium) és Ambrus Barbara (11.A).

Arany a Dürer Versenyen

Arany a Dürer Versenyen

Arany a Dürer Versenyen
2026. június 17.
Az idei terepgyakorlat során a Karszt-hegység és az Adriai-tenger partvidékének varázslatos világába nyertünk bepillantást. Szlovéniában és Olaszországban, természetvédelmi területen és városi környezetben egyaránt végeztünk helyszíni megfigyeléseket és vizsgálatokat. Szállásunk a Hruševje település közelében, a festői Nanos hegyvonulat lábánál fekvő, barátságos Hudičevec ökológiai gazdaságban volt.
2026. június 1.
Mile-Kis Kristóf Samu és Tapasztó Zsombor (mindketten a 12.A tanulói) jelentős sikereket értek el nemzetközi és hazai tudományos konferenciákon kvantuminformatikai kutatásaikkal.
2026. május 21.
Az idei tanévben is sikeresen szerepeltek gimnáziumunk diákjai a Szilárd Leó és Mikola Sándor versenyeken.
2026. április 30.
Négy osztály végzett az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumban. Az A osztály Borhegyi Péter, a B osztály dr. Ács Zoltán, a C osztály Dalos Áron és a D osztály Iván György vezetésével.
2026. február 16.
A SolveX Kárpát-medencei Matematikai Esetverseny egy magyar nyelvű, többfordulós csapatverseny középiskolás diákok számára.