Tízórai | Aktuális témák

Meghívó a BIMUN nemzetközi diákkonferenciára

2018. január 27. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:36

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Szeretném felhívni a figyelmeteket egy lehetőségre, amely talán érdekelhet titeket.

Az Eötvös József Gimnázium idén immár sokadik alkalommal szervezi meg saját nemzetközi diákkonferenciáját, a BIMUN-t, több száz külföldi és magyar diák részvételével.

A BIMUN idei Press Team-je újságírókat keres csapatába. Pressesként kiváló lehetőséget kapnak a diákok kreatív íráskészségük fejlesztésére, idegen nyelven történő kommunikációra, új, érdekes emberek megismerésére, valamint a konferencia szinte összes rendezvényére ingyen és szabadon bejuthatnak. (Néha még lehet a maradék kajából is enni a menzán.)

Várunk szeretettel minden jelentkezőt, akinek van már egy B2-es szintet megközelítő angol nyelvtudása.

Ha van esetek olyan ismerősök, aki ugyan nem munozik, de érdekelné, továbbítsátok felé is az üzenetet bátran!

Jelentkezni az alábbi linken lehet: http://www.bimun.hu/registration/press

Ha bármi kérdésetek felmerülne, az alábbi levelezési címen, valamint facebookon elérhető vagyok: domokosx.i@gmail.com

Köszönettel:

Iványi Domokos
Head of Press
Budapest International Model United Nations 2018












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Német nyelvi tábor Salzkammergut vidékén – beszámoló

2025. június 20.

2025. május 31-től június 6-ig 45 diákunk vett részt 5 különböző évfolyamról (7-11. évfolyam) az ausztriai Salzkammergut régiójában megszervezett német nyelvi táborban. A tábor célja az volt, hogy lehetőséget nyújtsunk diákjainknak arra, hogy anyanyelvi környezetben gyakorolhassák a német nyelvet, valamint életszerű szituációk és anyanyelvi tanárok által megtartott tanórák révén fejlesszék nyelvtudásukat. A nyelvfejlesztés mellett szerettük volna, hogy kulturális tekintetben is élményeket szerezzenek diákjaink, így a programok megszervezésekor ezt a szempontot is figyelembe vettük.

Beszámoló a 2025. évi terepgyakorlatról

2025. június 24.

Az idei terepgyakorlat során a Tátra varázslatos világába nyertünk bepillantást. Szlovákia és Lengyelország határvidékén, a Tátrai és a Pieninek Nemzeti Parkok területén végeztünk terepi megfigyeléseket és vizsgálatokat. Szállásunk a festői Poronin településen, a barátságos Willa Anna Panzióban volt, a Zakopanéhoz közeli hegyek ölelésében.

Ausztriai német nyelvi tábor

2025. június 20.

A 2024/2025-ös tanévben először került megszervezésre egy kirándulás Ausztriába a németet tanuló diákok számára. A kiránduláson részt vett diákoknak nemcsak az osztrák városokban adatott lehetőségük a nyelv gyakorlására, hanem délutáni tanfolyam keretében is gyakorolhattak.

Pamela Anderson Band tanév after party

2025. június 12.

A Pamela Anderson Band 2025. június 11-i koncertje képekben.

Nemzeti Összetartozás Napja

2025. június 4.

A Nemzeti Összetartozás Napja az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező nemzeti emléknap. Június 4-ét, az 1920-as trianoni békediktátum napját az Országgyűlés a Nemzeti Összetartozás melletti tanúságtételről szóló 2010. évi XLV. törvényben nyilvánította a Nemzeti Összetartozás Napjává.