|
|
2010. október 29. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35
Az egész ország lakosságát megrázta a Kolontárt és Devecsert ért iszapkatasztrófa. A tragédiában elhunytak hozzátartozóinak együttérzésünket, részvétünket fejezzük ki. Halottaik nyugodjanak békében! Szívszorító minden egyes tudósítás, minden egyes kép, mely arról számol be, hogyan lehetetlenült el egyik pillanatról a másikra két településen az élet, hogyan vált otthontalanná több száz család, és hogyan nehezedett el a gyermekek sorsa.
Tanárként úgy gondolom, a gyermekekben is tudatosítani kell, hogy nemzetként összetartozunk, egy ilyen tragédiában nem hagyhatjuk sorsukra a bajba jutottakat. A segítségnyújtás mindannyiunk elemi emberi kötelessége. A Magyar Máltai Szeretetszolgálattal közös szervezésben, az ő tapasztalataikat is segítségül hívva Százforintos gyűjtőakciót indítunk. Arra kérünk minden magyar diákot, pedagógust, hogy fejenként legalább száz forinttal járuljon hozzá a katasztrófa áldozataivá vált családok megsegítéséhez. Az intézményvezetőket pedig arra kérjük, hogy koordinálják az október 31-ig tartó adománygyűjtést, és az összegyűlt pénzadományokat a Szeretetszolgálat alábbi, erre a célra megnyitott számlájára fizessék be.
OTP 11784009-20200745-00000000
Az iskolák által összegyűjtött pénzt a kolontári és devecseri általános iskolába járó gyermekek családjainak, illetve az érintett iskoláknak juttatja el a Szeretetszolgálat. Minden adakozó intézmény neve felkerül a NEFMI honlapjára.
Tisztelettel kérem, hogy minden iskola csatlakozzék a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Oktatásért Felelős Államtitkársága és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kezdeményezéséhez.
Együttérzésükben bízva, a bajbajutottak nevében előre is köszönjük fáradozásukat.
Dr. Hoffmann Rózsa
oktatásért felelős államtitkár
A felajánlásokat a portán elhelyezett dobozba dobhatjátok!
2025. június 12.
A Pamela Anderson Band 2025. június 11-i koncertje képekben.
2025. június 4.
A Nemzeti Összetartozás Napja az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező nemzeti emléknap. Június 4-ét, az 1920-as trianoni békediktátum napját az Országgyűlés a Nemzeti Összetartozás melletti tanúságtételről szóló 2010. évi XLV. törvényben nyilvánította a Nemzeti Összetartozás Napjává.
2025. június 3.
Idén május 4-e és 12-e között láttuk vendégül belga vendégeinket Budapesten, akiknél mi is jártunk februárban.
2025. június 2.
2025. május 29-én rendezték meg az Atomenergiáról mindenkinek című eseményt Dunaújvárosban, amin az Apáczai és a BMSZC Trefort Technikum tanulói közösen vettek részt. Az ő beszámolójukat lehet most olvasni.
2025. május 20.
A 2024/2025. tanév Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőiben elért eredményeink.