Tízórai | Aktuális témák

Apáczais diák az első Magyar Templeton Programban

2016. március 16. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 21:25

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

A Magyar Templeton Program a világon egyedülálló, kísérleti tehetségazonosító és tehetséggazdagító program, amelynek célja, hogy megtalálja és 2016. márciusától egy éven át személyre szabott tehetséggondozó programban részesítse a beválogatott 200 Junior Templeton Fellow-t a 10-19 év közötti korosztályból.

A program résztvevői kivételes magyar kognitív tehetségek, olyan fiatalok, akiknek a gondolkodási és megismerési képességei átütőek. A Junior Templeton Fellow-nak a legkiválóbb és legsikeresebb magyar tudósok, üzletemberek és szakértők segítenek majd képzésekkel, mentorálással és számos más lehetőséggel, hogy kibontakoztathassák a bennük lévő tehetséget.

Tavaly ősszel kellett jelentkezni a programra, októbertől februárig több fordulós (írásbeli és szóbeli meghallgatást is magában foglaló) válogatás volt, végül március elejére megszületett a döntés, mely alapján Trenyik Luca 7.C osztályos tanuló 17.000 pályázóból beválogatásra került a Junior Templeton Fellow-k közé. Avatásuk 2016. március 12-én a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében került megrendezésre.

Luca lapja a program oldalán: http://templetonprogram.hu/fellowk/trenyik-luca


Apáczais diák az első Magyar Templeton Programban












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Elballagtak

2024. május 4.

Négy osztály végzett az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumban. Az A osztály Kelemen-Kiss Ilona Helén, a B osztály Kollár Artúr, a C osztály Tóth László és a D osztály Bakos Enikő vezetésével.

Eredmények a Szilárd Leó Fizikaversenyről

2024. május 3.

Az apáczais diákok ismét szép eredményekkel tértek haza Paksról, a Szilárd Leó Fizikaversenyről.

Az ART-napok első napja

2024. március 11.

A három ELTE gyakorló gimnázium közös rendezvénysorozata az ART-napok. Az első nap eseményei az Apáczaiban zajlottak.

Márciustól robotika szakkör indul az ELTE Informatikai Karán

2024. február 27.

Az ingyenes szakkörre 7-10. osztályos tanulók jelentkezését várják.

Ilyen volt a szalagavató bál

2024. február 5.

A 2024-es szalagavató szerintem a teljes végzős évfolyam egyik legmeghatározóbb eseménye. Én a D osztályba járok, és szerintem sokunk nevében mondhatom, hogy igazán megkoronáztuk ezt a majdnem 6 évet. Csodálatos este van mögöttünk!