Tízórai | Aktuális témák

Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás

2024. október 13. | utolsó módosítás: 2024. október 13., 14:55

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.

Kapcsolat

A német tanulók vizuális művészeti tagozatra járnak, ennek köszönhető közös alkotófolyamat a magyar diákokkal, amely már tavaly télen elkezdődött. A projekt online formában, például videóbeszélgetéseken keresztül is remekül ment. Egy közös platformra töltötték fel műveiket, többek között a kiállításon is szereplő képregénysorozatot, amelyhez minden résztvevő 1-1 képkockát adott hozzá. Az itt töltött idejük alatt nem csak a művészeten volt a fókusz, sok más remek programon is résztvettek, ahol még jobban megismerhették egymást a tanulók. Ellátogattak a Képzőművészeti Egyetemre, a János-hegyen is kirándultak és egyik este még a Dunán is sétahajóztak.


Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás

A kiállítás

A kiállítás megnyitója pénteken volt, ahol Rosza Barnabás 12.A osztályos tanuló gitáron adott elő egy dalt, melyet a tanárok beszédei követtek. A német tanár kihangsúlyozta a kommunikáció fontosságát, ami ebben a projektben főként a művészeten keresztül érvényesült. Az európai uniós erények bemutatása állt a középpontban, de ahogy Raszler tanár úr megfogalmazásában is olvashattuk, a kiállítás nagyon sokfelől közelíti meg a témát. Az alkotófolyamat során az egyes csoportokban a német és magyar diákok együtt dolgozva fogalmazták meg a tényleges közös értékeinket. A múlt, a jelen, a jövő különböző perspektívákból, különböző fontos problémák más-más feldolgozásban jelennek meg. A munka során nem csak a körülöttünk lévő világot, de egymást és önmagukat is jobban megismerték a diákok. Az egész program és kiállítás is azt bizonyítja, hogy a közös munka és a másokhoz való bizalommal fordulás sokkal hatásosabb és jobb eredményt hoz.


Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás


Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás


Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás

Az Apáczaiban a kiállítást karácsonyig lehet megtekinteni, ezt követően a közösen elkészített plakátok és az apáczais diákok által készített budapesti helyszíneket ismertető művek a németországi Martin Luther Gimnáziumban lesznek kiállítva.


Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás


Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás


Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás


Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás


Api-epasos tudósítóink jelentik: Közös európai értékeink kiállítás

Jandzsó Mira és Koscsó Virág












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Német nyelvi tábor Salzkammergut vidékén – beszámoló

2025. június 20.

2025. május 31-től június 6-ig 45 diákunk vett részt 5 különböző évfolyamról (7-11. évfolyam) az ausztriai Salzkammergut régiójában megszervezett német nyelvi táborban. A tábor célja az volt, hogy lehetőséget nyújtsunk diákjainknak arra, hogy anyanyelvi környezetben gyakorolhassák a német nyelvet, valamint életszerű szituációk és anyanyelvi tanárok által megtartott tanórák révén fejlesszék nyelvtudásukat. A nyelvfejlesztés mellett szerettük volna, hogy kulturális tekintetben is élményeket szerezzenek diákjaink, így a programok megszervezésekor ezt a szempontot is figyelembe vettük.

Beszámoló a 2025. évi terepgyakorlatról

2025. június 24.

Az idei terepgyakorlat során a Tátra varázslatos világába nyertünk bepillantást. Szlovákia és Lengyelország határvidékén, a Tátrai és a Pieninek Nemzeti Parkok területén végeztünk terepi megfigyeléseket és vizsgálatokat. Szállásunk a festői Poronin településen, a barátságos Willa Anna Panzióban volt, a Zakopanéhoz közeli hegyek ölelésében.

Ausztriai német nyelvi tábor

2025. június 20.

A 2024/2025-ös tanévben először került megszervezésre egy kirándulás Ausztriába a németet tanuló diákok számára. A kiránduláson részt vett diákoknak nemcsak az osztrák városokban adatott lehetőségük a nyelv gyakorlására, hanem délutáni tanfolyam keretében is gyakorolhattak.

Pamela Anderson Band tanév after party

2025. június 12.

A Pamela Anderson Band 2025. június 11-i koncertje képekben.

Nemzeti Összetartozás Napja

2025. június 4.

A Nemzeti Összetartozás Napja az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező nemzeti emléknap. Június 4-ét, az 1920-as trianoni békediktátum napját az Országgyűlés a Nemzeti Összetartozás melletti tanúságtételről szóló 2010. évi XLV. törvényben nyilvánította a Nemzeti Összetartozás Napjává.