|
|
2012. április 6. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35
Ahogy követtem, a Szívzűrök című előadáson már majdnem az első nap teltház volt a regisztráló oldalon. Nem csoda, hiszen Dr. Ofner Péter a Gottsegen György Országos Kardiológia Intézet főorvosa, számíthattunk tehát rá, hogy egy nagyon érdekes előadást fogunk tőle hallani.
Dr. Ofner Péter már az elején elmondta, hogy nem szeretné, ha egy monoton, egyoldalú előadás lenne, hanem preferálná, ha mi is kérdeznék, közbeszólnánk. Első körben láthattunk egy diagrammos vetítést arról, hogy mi a helyzet az országban és kollektíven a világban halálozás ügyileg (itt az derült ki, hogy több mint 50%-a a népességnek valamilyen szív- és érrendszeri betegségben hal meg); illetve azt is megtudhattuk, hogy rengetegen azért vesztik életüket, mert nem kezdik el időben a megelőzést. Ofner Péter kifejtette nekünk, hogy miért is az ilyen fajta megbetegedések korunk népbetegségei.
A bevezető után bekukkanthattunk az Országos Kardiológia Intézet munkájába videók segítségével, amiket Ofner Péter kommentált. Megtudtuk, hogyan mentik az életét egy szívinfarktust elszenvedett embernek; láthattuk, hogy hogyan folyik a munka a szívsebészeten; megtudhattuk, milyen nehéz dolguk van a gyermek-szívsebészeknek; és képeket nézhettünk transzplantációs műtétekről. Ofner Péter beszélt arról is, hogy gyermeknél mennyire nehéz a transzplantáció: nagyon nehéz donort találni, elsősorban azért, mert a gyermekszervek felhasználásához szükséges a szülői beleegyezés
Felettébb jó érzés volt, hogy Ofner Péter végig kíváncsi volt a véleményünkre, számtalanszor megkérdezte, hogy nincs-e valami kérdésünk, hozzáfűzni valónk. Érdeklődött afelől is, hogy ki készül az orvosi pályára és instrukciókat is adott a szakmához. Elmondta, hogy nagyon szívesen maradna, beszélgetne velünk és végezetül pedig kijelentette: ha szeretnénk, megszervezi, hogy máskor is legyen ilyesmi előadás. Kétség nem férhet hozzá: egy tartalmas, érdekes előadást láthattunk. Az, hogy ennyire közelről láthattuk a műtéteket, nagyszerű volt. Köszönjük Ofner Péternek!
2024. december 21.
Felemelő napon vagyunk túl. 2024. december 18-án, szerdán, 3 hétnyi rengeteg munka után, átadtuk a 116 dobozt az iskolásoknak, és az 54 csomagot az óvodásoknak.
2024. november 19.
Ünnepelni gyűltek össze a Disputakör Egyesület tagjai az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégiumban 2024. november 8-10. között. A számozott versenyek 25 évvel ezelőtt kezdődtek, azelőtt pedig számozatlanul 1994 óta folynak országos bajnokságok, ahol pro és kontra érveket felsorakoztatva vitáznak a csapatok egy tételmondatról.
2024. október 23.
Az október 23-ai megemlékezés lezárására egy fotó-összeállítással készült a 10.A osztály. Nagy jelentőségű helyszínekről, illetve az iskolánkhoz közeli utcákról, terekről gyűjtöttek össze akkori és mostani képeket. A 2024-ben készült képeket készítette: Göncz Rézi Borka.
2024. október 15.
Raszler György tanár úr a német-magyar művészeti projekt kiállításmegnyitójára írt szövegét alább olvashatjuk.
2024. október 13.
Múlt héten lezajlott egy cserediák program, melynek keretében 15 német diák utazott országunkba, Rimbach városából. A németek tanára (Gabriel Grüss) által nyert EU-s pályázatnak köszönhetően 1 hetet töltöttek itt és alkottak közösen az apáczais tanulókkal. Az átaluk készített művek a 3. emeleten kerültek kiállításra, Közös európai értékeink címmel.