Tízórai | Aktuális témák

Apáczai Napok: angol prezentációk, zenei vetélkedő angol nyelven és a zsidó női választójog kérdése

2014. március 22. | utolsó módosítás: 2020. szeptember 26., 02:35

× Ez a cikkünk több mint fél éve lett elhelyezve az oldalon. A tartalma azóta elavulhatott!

Dikker Vanda és Mészáros Lili beszámolói a két napon látott előadásokról.

Angol prezentációk

Az Apáczai Napok csütörtökén a Viha Szilvia által szervezett angol prezentációk bár mind a két sávot kitöltötték, így sem tűntek túl hosszúnak. 6 rendkívül jól összeállított prezentációt láthattunk teljesen különböző témában az apáczais diákok kínai útjától kezdve a számítógépes játékok történetéig. Volt több előadás, ahol egy előadó adta elő az egészet, és voltak olyanok is, ahol hárman álltak össze, hogy ismertessék témájukat. Bár angol nyelvű prezentációk voltak, akadt sajnos olyan előadó is, akinek az angol tudása nem felelt meg egy 20 perces előadás tartásához, és volt olyan előadás, ahol a képek minősége nem volt a legjobb. Ezekkel együtt is hamar elment az a másfél óra és nagyon élvezetesen telt.

Zenei vetélkedő angol nyelven

Az Apáczai Napok második napjának első sávjában a most már hagyománnyá vált angol nyelvű vetélkedőn vehettünk részt, ami ebben az évben is nagy sikert aratott. Az első felében egy zenével kapcsolatos tesztet kellett kitöltenünk, és amíg vártunk az eredményre, addig sem unatkoztunk, hiszen számos játékos feladattal készültek a szervezők. Volt zenefelismerés, ügyességi játék, karaoke és még sok feladat, amivel a maximum 4 fős csapatoknak kellett megbirkózniuk. Aki nem volt a dobogósok között, az sem szomorkodhatott, hiszen a szervezők a játék közben is osztottak cukrokat, ráadásul nagyon jó hangulatban telt el ez a másfél óra. A dobogósok édességet kaptak, és az első helyezetnek a csoki mellé még négy darab színes fülhallgató is járt. Remélem jövőre is hasonlóan élvezetes lesz, mert a mi csapatunk biztosan ott lesz!

A zsidó női választójog kérdése

Az Apáczai Napok péntekén a második sávban Sturovics Andrea hebraista előadását hallgathattuk végig. Ez néhányak elvárásával szemben nem egy feminista előadás volt. Sokkal inkább az izraeli törvényhozással foglalkozott az államalapítás előtt, a női választójog példáján keresztül bemutatva. Rendkívül érdekes volt hallgatni, hogy mennyire eltér a vallásos és a nem vallásos zsidók véleménye ebben a témában, és hogy hogyan száll szembe a hagyománnyal egy-egy rabbi a nők érdekében. Beleláthattunk egy olyan kultúrába, ahol a törvényhozás alapja a mai napig néhány több ezer évvel ezelőtt íródott könyv. Az előadás végén Sturovics Andrea minden kérdésre szívesen válaszolt, így a diákok minden a témával vagy nem feltétlenül a témával, csak egyszerűen a zsidósággal kapcsolatos kérdésüket feltehették.

Dikker Vanda és Mészáros Lili












Legutóbbi cikkeink a rovatban

Az ART-napok első napja

2024. március 11.

A három ELTE gyakorló gimnázium közös rendezvénysorozata az ART-napok. Az első nap eseményei az Apáczaiban zajlottak.

Márciustól robotika szakkör indul az ELTE Informatikai Karán

2024. február 27.

Az ingyenes szakkörre 7-10. osztályos tanulók jelentkezését várják.

Ilyen volt a szalagavató bál

2024. február 5.

A 2024-es szalagavató szerintem a teljes végzős évfolyam egyik legmeghatározóbb eseménye. Én a D osztályba járok, és szerintem sokunk nevében mondhatom, hogy igazán megkoronáztuk ezt a majdnem 6 évet. Csodálatos este van mögöttünk!

Szalagavató bál 2024

2024. január 28.

Képek szöveg nélkül.

Ilyen volt 2023

2023. december 29.

Képekben 2023.